Закарпатський курорт став першим у рейтингу "П’яти центрів притягання в Карпатах"
Навіть мінлива погода не знижує цінність Карпат як головного центру притягання для любителів унікальної суміші етноколориту і природного ландшафту.
ВІДЕО ДНЯІз втратою Криму монополію на гірський відпочинок в Україні отримали Карпати. Втім, і раніше в ці місця туристи їздили стабільно та із задоволенням. Перша відмінність від Криму — Карпати навчилися бути багатосезонним туристичним регіоном. Туристичні об’єкти експлуатуються як для зимового, так і для літнього відпочинку, використовуючи всі переваги, які подарувала цьому краю природа. І по-друге, Карпати, навіть на нечисленних об’єктах масового туризму, зуміли зберегти свій неповторний етнографічний колорит. У поєднанні з ландшафтною магією це стає вагомим фактором вибору.
Експерти «Коментарів:» поставили на перше місце в рейтингу скромний Шаян, віддавши перевагу йому, а не розкрученому Буковелю з тієї ж причини, з якої в категорії «Бальнеологічні курорти» віддали перевагу тихій Сваляві, а не знаменитому Трускавцю — великий наплив відпочивальників, який породжує скупчення народу та високі ціни.
РекламаШаян
Перше місце в нашому рейтингу дісталося закарпатському курорту Шаян, який знаходиться за 80 км від Мукачева та за 20 км від залізничної станції Хуст.
РекламаУ селі живуть менше 600 осіб, практично всі вони працюють у туристичній системі. Влітку в Шаян відпочивальників приваблює м’який мікроклімат, свіже повітря, аромат соснового лісу, закарпатських трав і квітів, а також цілюща мінеральна вода, яка за своїм складом дуже схожа на «Єсентуки», «Нарзан», «Боржомі» «Віші -Селестон». Саме біля джерела Мармарош в 1950-ті роки був побудований перший санаторій. Сьогодні в селі є чотири санаторії, готель преміум-класу, три готелі бізнес-класу, два готелі економ-класу, шість турбаз, а також міні-готелі та приватні садиби. Крім того, у приватному секторі пропонуються до здачі будиночки, квартири, кімнати. Добові ціни стартують від 180 грн.
Недалеко на відстані 1 км знаходиться озеро, де можна купатися, кататися на човнах і катамаранах. Якщо гостям стане нудно, вони завжди мають змогу взяти екскурсії і помилуватися на центр Європи в Рахові, вимазатися лікувальними грязями «Мертвого озера» в Солотвині (близько 55 км), продегустувати закарпатські вина та меди в Долині нарцисів або зайнятися рафтингом на Тисі. А можна ще й здійснити сходження на Говерлу, покататися на велосипедах та на конях, полазити по скелях.
Транспортне сполучення з Шаяном не ідеальне, але цілком прийнятне. Зручно доїхати поїздами ужгородського напрямку до Мукачева і звідти — на автобусі, маршрутці або таксі. Автомобілісти можуть прямувати трасою Н-9 через Хуст.
РекламаЯремче
Хоча основною фішкою Яремчого туристичні сайти називають його близькість до Буковелю (30 км), в цьому місті з населенням 23 тис. осіб є низка власних привабливих нюансів.
В Яремчому є два готелі преміум-класу, сім готелів бізнес-класу та десять готелів економ-класу. До послуг відпочивальників також 12 турбаз, 15 міні-готелів і 22 приватні садиби.
Розваг у місті не густо: його основною визначною пам’яткою вважаються Національний природний парк, гори, річка Прут, музей імені митрополита Шептицького. Основні визначні пам’ятки в околицях Яремчого — для любителів піших подорожей. До стежки відомого карпатського опришка Олекси Довбуша доведеться пройти близько п’яти кілометрів, до Манявського скиту — монастиря — більше 20 км.
Культурна фішка Яремчого — знайомство з традиціями, ремеслами, музикою гуцулів, можливість придбати численні сувеніри, виготовлені майстрами народного мистецтва.
Транспортна інфраструктура в місті та околицях не найкраща. Незважаючи на те, що поруч пролягає національна траса Н-09 Мукачеве – Рахів – Львів, дістатися до Яремчого по серпантинах не так просто. Залізничне сполучення обмежене — на місцевій станції зупиняються всього два потяги міжобласного значення і три приміські потяги.
Красія
РекламаКрасія — гірськолижний курорт, розташований на схилах однойменної гори за 65 км від Ужгорода. Курорт відкрито порівняно недавно і він ще не встиг набути широкої популярності серед любителів гірськолижного відпочинку. Головна перевага курорту — невелика кількість туристів. Так що для бажаючих відпочити душею в тиші та спокої це чудовий варіант.
Чисте карпатське повітря, гірський лісистий ландшафт, квітучі полонини створюють прекрасні умови для цілорічного відпочинку та лікування в Красії.
Навесні, влітку, восени — збирання ягід, грибів, піші та кінні прогулянки в гори; взимку, з грудня по березень, всіх бажаючих чекає лижний відпочинок в Красії. Крім того, відпочинок можна урізноманітнити пізнавальними екскурсіями, поїздками на термальне джерело та у дегустаційний зал винзаводу.
Тут туристи знайдуть відпочинок на будь-який смак — садиби, бази відпочинку, міні-готелі, місця для приватного відпочинку — готелі та котеджі. Основна перевага цього курорту — прийнятна якість послуг і доступні ціни від 50 грн. При цьому кожен рік інфраструктура курорту розвивається — відкриваються нові готелі, ресторани, бази відпочинку, все більше й більше приваблюючи туристів.
Ворохта
Кліматичний курорт Ворохта розташований на річці Прут в мальовничому куточку Карпат на висоті 800–850 м над рівнем моря. Ще зовсім недавно він був відомий як центр зимових видів спорту — тут малася вся інфраструктура для підготовки національних команд зі стрибків з трампліну, біатлону, лижних гонок. За останнє десятиліття Ворохта втратила колишню славу та стала суто кліматичним курортом. Знижений атмосферний тиск, висока інтенсивність сонячної радіації при достатній кількості ультрафіолетових променів, чисте прозоре повітря з підвищеним вмістом озону та насиченість фітонцидами сприяють оздоровленню. Фішка курорту — лікування органів дихання.
У селищі є понад чотири десятки готелів, міні-готелів і приватних садиб, що пропонують проживання від 120–150 грн. Основні визначні пам’ятки — церква Різдва Богородиці, міст Віадук і гірське озеро Несамовите.
РекламаБуковель
Буковель (Івано-Франківська обл.) – найсучасніший курорт у Карпатах. Буковель створювалася та швидко прославилася як гірськолижний курорт, і для любителів активних видів зимового відпочинку на сьогодні можливості тут просто безмежні. Розвиток курорту продовжується швидкими темпами всі ці роки, і тепер це популярний цілорічний гірський курорт. Тут вже побудовано бювет мінеральної води, яка пройшла сертифікацію і за своїми властивостями нагадує знамениту «Нафтусю». Крім того, у Буковелі відкрилися кілька SPA-центрів, є ресторани, дискотеки, розважальні центри. Для любителів активного відпочинку – кілька пунктів велопрокату, скалодром, рафтинг, екстрим-парк, також організовуються постійні походи в гори. Проживання на курорті забезпечують готелі та мотелі туристичного комплексу. Та житло в Буковелі пропонують і місцеві жителі. У навколишніх селах – Паляниці, Яблуниці, Татарові — туристів радо вітає приватний сектор (оренда від 280 грн.).