Громадські слухання щодо якості послуг та культури перевезення пройшли в Ужгороді (ФОТО)
Сьогодні, 24 квітня, у Новому районі Ужгорода відбулися громадські слухання щодо якості послуг, культури перевезення та доцільності підвищення оплати за проїзд у громадському транспорті міста.
ВІДЕО ДНЯПеревізники нарікали на збитковість та кількість пільговиків у години пік. Пасажирів обурила якість послуг, переповнені автобуси, недотримання графіку і культури водіїв. Мешканців, які прийшли на громадські слухання, цікавилися, чи можливо в Ужгороді ввести маршрутні експреси, розвантажити транспортну систему, впровадити GPS-контроль.
«Вранці я їду на роботу в переповненому автобусі – найчастіше №10 або №21, –розповів Степан Зубик, мешканець Нового району. – У салоні дуже багато пенсіонерів – усі пільговики. Не дивно, що перевізники мають одні збитки. Пропоную встановити для пенсіонерів час проїзду, наприклад, не в години пік, а з 10.00. Добре було б, якби в місті з’явилися експреси».
Реклама«Водії маршруток і автобусів справді перевозять чимало пільговиків, – погодився Володимир Козун, директор ПАТ «Ужгородське АТП-12107». – Ми працюємо на чотирьох маршрутах, і за місяць обліковуємо понад 300 тис. пільговиків. Водії працюють в одну зміну, мають розроблений графік. Втім, тарифи не покривають витрат перевізників, відтак вони мають великі збитки».
«Люди, які проживають у Новому районі Ужгорода, звернулися до міської ради з проханням вислухати їх проблеми, – розповів Ярослав Шафарь, заступник міського голови з питань підприємництва, регуляторної політики і транспорту. – Виникають труднощі з перевезенням в години пік, з пільговиками, чистотою салонів тощо. Це старі проблеми, які не вирішеними залишила стара влада. Сподіваюся, тепер спільно з громадськістю та новоствореною громадською радою ми ініціюємо відкриті громадські слухання наступного тижня, після затвердження складу транспортної комісії. Ми розглянемо всі зауваження і рекомендації щодо транспортної системи міста, а також підвищення тарифів за проїзд».
РекламаНаразі перевізники звернулися до міської ради з проханням затвердити нові тарифи. «Ми розуміємо, що є об’єктивні причини росту цін, – зауважив Ярослав Васильович, – але разом із збільшенням плати за проїзд перевізники повинні надавати більш якісні послуги. Громадськість має дати свої висновки щодо тих розрахунків, які подали водії. Ми не підвищимо плату за проїзд стихійно. Цей процес повинен відбутися так, як це передбачає законодавство. Відтак, імовірно, нові тарифи за проїзд відтермінуємо на певний час.
Надалі ж плануємо впровадити систему GPS-контролю, а також встановити автоматичне озвученя зупинок у громадському транспорті».
Прес-служба Ужгородської міської ради
Реклама