Депутати обласної ради продовжили вивчати матеріали 18 сесії
Сьогодні, 15 квітня депутати обласної ради продовжили обговорення матеріалів та проектів рішень четвертого пленарного засідання 18 сесії. Наразі відбулося засідання низки постійних депутатських комісій. Зокрема, комісії з питань розвитку туризму і рекреації ( Д.Андріюк), з питань територіального та земельного устрою, агропромислового розвитку та села (В.Трикур), з питань екології та використання природніх ресурсів ( М.Цірик), з питань охорони здоров»я (В.Смоланка) та ін.
ВІДЕО ДНЯУ роботі постійних комісій взяли участь перший заступник голови облради Василь Брензович та керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович.
Активно відбулось обговорення пропонованих проектів рішень щодо внесення змін до обласного бюджету та до рішень облради стосовно управління спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, а також низки звернень до вищих органів влади. Серед них – про ситуацію у сфері дорожнього господарства, про ситуацією, що склалася у сфері автомобільних пасажирських перевезень області, про відкриття та розбудову вело-пішохідного туристичного пункту пропуску «Лубня-Волосате» на українсько-польському кордоні тощо.
РекламаНа комісії з питань охорони здоров’я розглядали й питання змін до статутів підвідомчих установ і закладів у частині, що стосується призначення керівників. Розглядався механізм реалізації рішення сесії обласної ради, згідно якого, керівників мають призначати на пленарному засіданні сесії. Також було розглянуто інформацію про стан надання медичної допомоги після реорганізації системи «швидкої». Про те, що зміна структури не завжди позитивно впливає на роботу свідчить і статистика. Так, якщо до реформування, у 2012 році бригадами швидкої медичної допомоги було виконано 265 тисяч виїздів, то минулоріч на 54 тисячі менше. В області є потреба у відкритті ще 27 бригад «швидкої». Водночас є необхідність і у оновленні автомобільного парку Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги – 18 реанімобілів типу С та 43 автомобілів типу В.
Обговорювали медики й подану інформацію щодо будівництва обласного перинатального центру. Як і прогнозувалося «грандіозний» проект, на який влада планувала виділити майже 98 мільйонів гривень так і залишився проектом на папері. Грошей, попри обіцянки останніх трьох років так і не дали. Змогли «освоїти» 602 тисячі гривень для виготовлення проектної документації. Нині медики вважають, що ідея відкриття величезного центру – недоцільна. Краще посилювати діючі центри, які нині є в містах краю.
РекламаЙшлося на засіданні комісії й про те, яку допомогу потребують дитячі лікарні краю для покращення лікувального процесу. Так, нині обласна дитяча лікарня потребує більше семи мільйонів гривень для придбання обладнання та майже два мільйони – для капремонту та реконструкції.
Окремі, найбільш слушні думки й доповнення депутатів будуть узагальнені і розглядатимуться на президії обласної ради.
Прес-служба облради