Балога зібрав святих отців, щоб поговорити про наболіле (ФОТО)
Сьогодні голова обласної ради Іван Балога зустрівся із представниками релігійних конфесій – єпископами та настоятелями церков краю. Такі зустрічі в обласній раді стали традиційними, вони стають імпульсом до подальшого співробітництва місцевого самоврядування та духовенства області. На них йдеться про актуальні проблеми церков сьогодення. Цього разу йшлося і про суспільну ситуацію у країни, області та про збереження міжконфесійного миру та порозуміння.
ВІДЕО ДНЯНа захід також запрошені голови районних рад та міські голови, депутати облради. Зокрема на заході були присутні голови райрад Хустської Василь Губаль, Міжгірської – Василь Ярема, Воловецької – Іван Щербей, Виноградівської – Олег Любімов, Іршавської – Іван Савко, Тячівської – Михайло Данилюк, Свалявської – Іван Гартавле. Також брали участь міські голови – Мукачева Золтан Ленд’єл, Хуста – Володимир Кащук, Чопа – Галина Цар, Берегова – Золтан Баб’як, Перечина – Мирослава Гуранич, заступник Ужгородського міського голови Володимир Фленько, Великоберезнянський селищний голова Богдан Кирлик.
Серед присутніх настоятелів церков були – керуючий Мукачівською єпархією УПЦ архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, керуючий Хустською єпархією УПЦ архієпископ Хустський і Виноградівський Марк, керуючий Закарпатською єпархією УПЦ КП єпископ Кирил, заступник єпископа Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви Петро Жарковський, єпископ Закарпатської реформатської церкви Олександр Зан-Фабіан, помічник старшого пресвітера Союзу вільних церков християн євангельської віри України Юрій Дувалка, голова обласного об’єднання християн віри євангельської-п’ятидесятників Віктор Хрипта, голова обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Іван Кондор та інші.
РекламаНасамперед голова облради Іван Балога подякував святим отцям за їхні добрі справи, виховання молоді. Нині ситуація в країні непроста, тому присутні акцентували увагу, що треба зібрати всі сили і працювати всією громадою для збереження міжконфесійного миру та порозуміння в суспільстві. Найголовніше, щоб всі ми намагалися знаходити спільну мову і знаходили її. І в цьому роль духовенства важко переоцінити. Також голова облради подякував духовним отцям, котрі сьогодні знаходять саме ті слова, які вселяють людям віру у майбутнє нашої держави, закликають до єдності, патріотизму, любові до рідної землі. Це дуже важливо, адже люди, як нікому, довіряють Церкві.
«Наша ціль – незалежна й цілісна Україна. Для мене честь, що ми можемо збиратися разом, обговорювати питання. Ми маємо знаходити те, що нас об’єднує. Закарпатською обласною радою прийнято звернення до всіх керівників релігійних громад із закликом до поглиблення конструктивного діалогу щодо об’єднання зусиль задля збереження і толерантності у міжконфесійних відносинах, суспільної злагоди, недопущення розпалювання ворожнечі на національному, релігійному, мовному грунті.
РекламаСитуація в країні в цей час була непроста. На щастя, на Закарпатті не пролилася кров, вдалося знайти порозуміння. Це наша всіх заслуга. Таке порозуміння має бути й надалі», - зазначив голова облради.
Іван Балога зазначив, що влада Закарпаття відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства, до підтримки релігійних громад. Також він запевнив присутніх, що такі зустрічі й надалі будуть відбуватися, влада буде реагувати, де це необхідно, де можна надати правову та іншу допомогу.
Керівники церков зі свого боку подякували Івану Івановичу за зустріч зокрема та представницькій владі в цілому за сприяння у вирішенні багатьох питань, які турбують релігійні громади, та зазначили, що ці, напрацьовані, добрі взаємовідносини повинні міцнішати і розвиватися.
РекламаАрхієпископ Феодор зауважив, що церква засуджує прояви сепаратизму в державі. «Ми молимося в цей час за збереження миру, виступаємо проти агресії щодо нашої країни й виступаємо за єдність України», - зазначив архієпископ.
Також архієпископ озвучив проблему церкви – уряд відмінив пільги при оплаті за енергоносії для релігійних громад і нині вони змушені платити за такими ж тарифами за газ як промислові підприємства.
В свою чергу Іван Балога відзначив, що депутати облради звернулися до уряду та НКРЕ з пропозицією, щоби для релігійних організацій плата за енергоносії була встановлена на тому ж рівні, як і для громадян. Ініціативу Закарпатської облради вже підтримали й облради з усіх куточків країни. Також керівник ради пообіцяв провести найближчим часом з представниками облгазу та обленерго зустріч щодо цієї проблематики.
Єпархіальний єпископ Мілан Шашік теж закликав до єднання в суспільстві, адже це питання нині актуальне в суспільстві. І як наголосив єпископ, церква активно долучатиметься до діалогу в суспільстві. Щодо теми інтегрування ромської громади в суспільство, яке озвучили на зустрічі представники влади й церкви то на думку Мілана Шашіка необхідно долучати їх до освітніх проектів, посилити соціальну складову інтеграції.
Архієпископ Марк закликав і священнослужителів, і представників церкви з особливою увагою ставитися до «слова». «Наш край – багатонаціональний, і наш дар – це те, що тут у мирі живуть представники різних національностей. Нині не час розказувати хто як сильно любить свою країну, Вітчизну треба любити серцем і помислами», - зазначив архієпископ.
І представники церкви і органів місцевого самоврядування обговорили питання благоустрою територій населених пунктів і навколишніх територій. «Є доброю традицією ще з наших дідів-прадідів наводити лад не тільки у власних домівках та обійстях, а і в містах, селах. Зараз весна прийшла дуже рано і вже роботи із прибирання розпочались. Але цього і наступного тижня треба завершити прибирання. У вихованні культури поводження наших громадян важливою є і роль Церкви. Тому хотів би попросити вас, вельмишановні, говорити своїй пастві і про ці важливі речі», - звернувся до присутніх Іван Балога.
Також на зустрічі керівник ради озвучив ще одну ініціативу – відновити службу в екуменічній церкві поблизу Чопа, яка зведена більше десятиліття тому. Священнослужителі підтримали цю ініціативу, й більше того, запропонували проводити там молебні за Україну.
РекламаОбговорили учасники «круглого столу» й запропоновані керівником облради меморандум «Про збереження міжконфесійного миру та порозуміння в суспільстві» та меморандум християнських конфесій та органів місцевого самоврядування «Про співпрацю за здоров’я нації».
Користуючись тим, що тут сьогодні зібрались керівники і представники найбільших в Закарпатті конфесій голова облради Іван Балога привітав всіх з наступаючими святами.
Святі отці зі свого боку подякували керівництву облради за шану і повагу, яку виказують депутати своїми добрими справами та побажали всім закарпатцям добра, щедрої Паски, сонячного многолітня, любові й радості.
Для довідки: нині в Закарпатській області діють 1783 релігійні організації 37-и віроспові¬дань, з яких 1682 релігійні громади, 61 монастир, шість духовних навчаль¬них закладів, вісім місіонерських товариств, дев'ять релігійних братств, три центри та 14 управлінь. У релігійних громадах служать 1845 священнослужителів, з яких 60 іноземців. Віруючі моляться у 1566 культових спорудах. За період з 1991 - 2013 рр. віруючими збудовано 660 культових споруд.Прес-служба облради