Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • "Як голосує Закарпаття – так голосує Україна", – Сергій Мошак

"Як голосує Закарпаття – так голосує Україна", – Сергій Мошак

"Як голосує Закарпаття – так голосує Україна", – Сергій Мошак
Останні події в Україні, підняли і політичні територіальні питання. Зокрема часто згадують децентралістські ідеї та навіть зазвучали сепаратистські нотки. Суспільно-політичні настрої прокоментував...

Останні події в Україні, підняли і політичні територіальні питання. Зокрема часто згадують децентралістські ідеї та навіть зазвучали сепаратистські нотки. Суспільно-політичні настрої прокоментував народний депутат від Закарпаття Сергій Мошак.

ВІДЕО ДНЯ

- Безумовно, у контексті політичної кризи та внутрішніх проблем, з якими вже певний час живе Україна, болючі питання лише загострюються. Актуалізація децентралістських заяв в умовах полярного бачення майбутнього нашої держави на сході та заході – явище очікуване. Перші ознаки сепаратистських настроїв у цих регіонах з’явилися лише в період становлення радянської системи - Харків, як столиця УРСР, республіка Артема, Гуляйполе і т.д. У наш час можна спостерігати, що ці явища сильні там, де проходить сьогоднішній "червоний", тобто комуністичний пояс, саме в тих регіонах, граючи на ностальгічних нотках комуністи набирають від 10 до 30 відсотків електорату. Щоправда, чим більше років українській незалежності - тим менше тих відсотків.

- Але ж заяви деяких губернаторів та регіональних активістів прямо закликають до від’єднання від України?

Реклама

- Говорити та заявляти можна все, що завгодно. Однак, треба бути чесним та об’єктивним і спиратися на історичний досвід. Якщо проаналізувати історичні етапи Закарпаття – то наш край має найбільшу серед усіх регіонів України історію автономності та державності - це і Марка Рутенорум, Руський дистрикт, руська Крайна, Подкарпатська Русь, Закарпатська Україна і Гуцульська республіка , ну і звичайно, Карпатська Україна. Як казав у таких випадках Отто Бісмарк - "не турбуйте ведмедя поки він спить". Крім того як вказує статистика національної економіки регіонів, а я володію достовірними цифрами, оскільки входжу в профільний комітет - жодна область, навіть найпотужніша в промисловості чи аграрному секторі, не спроможна відразу стати Косово чи Південним Суданом і тут винятків нема. Звісно, голослівні спекуляції на цій гострій темі можуть додати певним політикам рейтингів, втім ключовим пріоритетом має бути реальний підйом власної регіональної економіки, заради цього треба стати волонтером і трудитися.

- Які ж перспективи в найближчому майбутньому?

Реклама

- Робити прогнози - справа невдячна. Однак, дедалі більше лідерів думок, істориків та політиків сходяться на думці, що нашій державі необхідне перезавантаження, яке невдовзі неодмінно відбудеться. Пріоритетом тут мають бути дипломатія, переговори, незалежні суди і довіра. Щодо закарпатського вектора, то Ви можливо знаєте приказку американських соціологів: "Як голосує Арізона так голосує Америка", я можу її перекласти на український манер "Як голосує Закарпаття - так голосує Україна". На жаль, цього поки не бачать наші столичні аналітики.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно