Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Нардеп від Закарпаття назвав “драконівські закони” – нормою життя у Європі

Нардеп від Закарпаття назвав “драконівські закони” – нормою життя у Європі

Нардеп від Закарпаття назвав “драконівські закони” – нормою життя у Європі
Із 16 січня на телебаченні, у газетах, електронних ЗМІ навіть на вулиці українці бурхливо обговорюють закони, прийняті на останньому засіданні парламенту. В їх оцінці всі одностайні: вони...

Із 16 січня на телебаченні, у газетах, електронних ЗМІ навіть на вулиці українці бурхливо обговорюють закони, прийняті на останньому засіданні парламенту. В їх оцінці всі одностайні: вони «драконівські» і «диктаторські». Тим не менш, ніхто не намагається аналізувати документи глибше і більш об’єктивно оцінювати наявну ситуацію в країні. Більше того, нові норми прийшли на зміну тим, які були прописані законодавством раніше, але не діють. І мало хто замислюється над тим, що більшість нововведень – норма життя у країнах Європи, куди так прагли потрапити українці, і за приєднання до якої сотні тисяч наших краян вийшли на Євромайдан.

ВІДЕО ДНЯ

Прикро, що перш ніж вголос заявляти про тоталітарний режим та обмеження прав і свобод громадян України, ті, хто мали зіставити всі за і проти та донести це до людей, не зробили цього. А варто було б.

Говорячи про відповідальність під час масових акцій, хочу привести деякі цифри. Так, в Німеччині передбачена кримінальна відповідальність за маскування обличчя, носіння шоломів, щитів тощо під час масових акцій; заборонено маскувати обличчя і в США, Канаді та інших країнах. Сувора відповідальність, в тому числі кримінальна, за порушення правил під час мирних зібрань лягає на плечі жителів Великобританії (штраф до 5000₤, до 10 років ув’язнення), Німеччини (до 1 року ув’язнення), Італії (штраф у розмірі завданих збитків, до 1 року ув’язнення), США (до 10 років ув’язнення), Франції (штраф до 75 000€, до 5 років ув’язнення) тощо.

Реклама

За насильство, спрямоване проти суддів та їх родичів, до прикладу, у Польщі позбавляють волі на строк від 3 місяців до 5 років, у Литві – до 3 років, в Австрії – до 5 років, у Франції – на 15 років і перелік можна продовжувати.

Вже славнозвісний рух у колоні з не більш ніж 5 авто, взагалі був прописаний у постанові Кабміну ще у 2001 році. Там написано було так: колона, що рухається без супроводження оперативними транспортними засобами, повинна бути розділена на групи (не більше п'яти транспортних засобів у кожній), дистанція між якими повинна забезпечувати можливість обгону групи іншими транспортними засобами. Минулого тижня було всього лише прописано відповідальність за порушення.

Реклама

Боротися з екстремістами має намір не лише Україна. ПАРЄ закликала держави-члени Ради Європи передбачити у своєму законодавстві можливість обмежень свободи висловлювань, зборів та об’єднань з метою боротьби з екстремізмом і запровадити дієві покарання. Так, в Іспанії за екстремізм карають позбавленням волі від 1 до 3 років і штрафними роботами від 6 до 12 місяців, у Словенії – позбавленням волі на строк до 2 років. За екстремізм також карають у Польщі, Німеччині, Литві, Словаччині, Болгарії, США тощо.

За наклеп Європа взагалі суворо карає. Тільки порівняйте статтю Кримінального кодексу в Україні (Наклеп – карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими громадськими роботами на строк до двохсот годин. Наклеп у творі, що публічно демонструється у ЗМІ або в мережі Інтернет – карається штрафом до трьохсот неоподатковуваних мінімумів, або громадськими роботами до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року. Якщо наклеп скоєний разом з тяжким злочином – карається виправними роботами від одного до двох років або обмеженням волі на строк до двох років) із покараннями за аналогічні злочини у провідних країнах Європи: Чехія - строк ув’язнення - до 2 років, Данія - до 2 років, Фінляндія - до 2 років, штраф - до 120 зарплат, Франція - до 1 року, штраф - до 45000 євро, Німеччина - до 5 років, Нідерланди - до 32 міс., штраф - до 16750 євро, Люксембург - до 2 років, штраф - до 12500 євро, Швейцарія - до 5 років. І цей перелік далеко не завершений.

Країна хотіла якісних змін. Звісно, не таких, які сьогодні руйнують життя сотень людей і українську столицю. А таких, які б не зруйнували, а сприяли будівництву громадянського суспільства в Україні. І до цього треба бути готовим. Тільки так ми можемо претендувати на гідні позиції поряд із передовими та найрозвиненішими країнами Європи.

Реклама

Іван Бушко, народний депутат України

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно