Андрій Курков презентував в Ужгороді свою нову книгу «Львівська гастроль Джимі Хандрікса» (ФОТО)
5 грудня в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція відомого українського письменника Андрія Куркова.
ВІДЕО ДНЯГостя представив Михайло Рошко, письменник, доцент, кандидат філологічних наук, декан інституту іноземної філології Ужгородського національного університету. За його словами, Андрій Курков є промоутером української літератури у світі та закарпатської літератури за межами краю. Саме він ініціював свого часу збірку сучасної закарпатської прози. «Андрій Курков – найвідоміший український письменник, який найбільше друкується за кордоном, це єдиний справді професійний письменник, який заробляє саме тим, що пише книжки. Андрій володіє кількома мовами, що нам особливо приємно. У майбутньому плануємо присвоїти йому статус Почесного члена Вченої ради Інституту іноземної філології УжНУ», - каже Михайло Рошко.
Щодо промоції України, Андрій Курков розповів про літературні фестивалі української прози за кордоном, співорганізатором яких він є.
РекламаПисьменник презентував свою нову книгу «Львівська гастроль Джимі Хандрікса». Написати книгу, події якої відбувалися б у Львові, йому кілька років тому «на каві» запропонував мер міста Андрій Садовий. Кілька реальних львів’ян стали прототипами героїв роману, навіть безхатченки, які наразі займаються творчістю – виготовляють різноманітну сувенірну продукцію у рамках відповідних соціальних проектів. Це 18-та книга для дорослих. Є вже і 7 дитячих книг. На відповідних майстер-класах А. Курков вчить дітей вигадувати казки.
У новому романі А.Куркова дві сюжетні лінії, одна з них пов’язана з героєм 30-річним Тарасом, який кинув навчання у медичному інституті і заробляє тим, що вирахував систему вібрування львівської бруківки. І завдяки цьому допомагає позбуватися мешканцям каміння у нирках та збирає своєрідну колекцію. Хлопець закохується у дівчину Дарку, яка працює в обміннику, але має алергію на гроші і тому постійно у рукавичках. Інша сюжетна лінія - про львівського хіпі. Дві сюжетні лінії об’єднані тим, що щось відбувається кожної ночі над Львовом, то з’являється запах моря, то морські чайки. Є підозри, що підніметься з дна давнє карпатське море…
Реклама«Андрій Садовий подарував мені Золотий герб Львова, - каже А. Курков. - Багато львів’ян мені вже дякували за цю книгу електронною поштою і у Фейсбуці, що приємно».
Щодо письменницького заробітку Андрій Курков поділився: «Жити на українські гонорари неможливо. Я живу тільки за рахунок того, що мої книги видаються у понад 65 країнах на 36 мовах».
Михайло Рошко запитав письменника, чи є перспектива в Ужгорода, за прикладом Львова, запропонувати письменнику написати роман на місцевому ґрунті. «Все може бути», - відповів А. Курков та зізнався, що наразі пише роман про Литву. «Мене ніхто спеціально не запрошував, але я люблю цю країну», - каже письменник. Є і плани написати пригодницько-історичний роман у співавторстві з Юрком Винничуком.
РекламаА. Курков поділився і враженнями від іноземних країн та виступів у них – Південна Корея, Сінгапур, ОАЕ, Китай та чимало інших. До слова, в Індії, наприклад, перекладають тільки ті книги, де присутня соціальна тематика. «У моїх книгах пригод вони «не побачили», більше їм сподобалася тема життя країни після краху великої імперії», - розповів про Індію письменник. «Мені пощастило, бо я можу презентувати свої книги мовою тієї країни, де перебуваю. Крім того, спілкуюся з місцевими журналістами і критиками, багато з яких відмовляються говорити з авторами через перекладачів», - зауважив А. Курков. Михайло Рошко своєю чергою висловив ідею влаштувати при УжНУ безкоштовні мовні курси для молодих письменників та журналістів, які висвітлюють літературну тематику.
«За моїми оцінками, в Україні не вистачає близько тисячі активних письменників, - каже А. Курков. - У нас нема книжок про сучасну ситуацію в Україні, які виходять у короткий термін після певної події, які обговорюють у суспільстві тощо. Я, наприклад, пишу колонки і розглядаю їх як майбутні сторінки у майбутній книзі про сучасну історію України».
Ужгородський прес-клуб