Про впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми говоритимуть в Ужгороді
У понеділок, 2 грудня, об 11.00, в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція, присвячена старту на Закарпатті проекту із впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми.
ВІДЕО ДНЯІз журналістами зустрінуться:
- Віктор Мацола, директор Департаменту соціального захисту населення Закарпатської області;
Реклама- Інна Сабадош, голова Закарпатської громадської жіночої організації (ЗГЖО) «Веста»;
- Юрій Клецко, старший оперуповноважений ВБЗПТЛ УМВС України в Закарпатській області;
Реклама- Наталія Романюк, Директор Закарпатського обласного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Закарпатської ОДА.
До цього часу в Україні загалом та на Закарпатті зокрема допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми, надавалася переважно громадськими та міжнародними організаціями. Утім з осені 2012 року в державі, відповідно до нового законодавства, запрацював Національний механізм взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми. ЄС, Королівство Данія та МОМ допомагають ефективніше впроваджувати його в окремих регіонах України. З минулої осені офіційний статус постраждалих від сучасного рабства було надано 47 особам, що уможливило отримання ними допомоги від українських державних органів.
Довідково:
РекламаУкраїна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми. За оцінками Представництва МОМ в Україні, з 1991 року понад 120 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства. Новими тенденціями цього загрозливого явища є збільшення масштабів торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, зростання кількості постраждалих чоловіків, розширення видів торгівлі людьми за рахунок примусового жебрацтва та інших форм, зростання випадків експлуатації українців та іноземців на території самої України.
Ужгородський прес-клуб