У Закарпатті незабаром розпочнеться будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів
Питання очищення Закарпатської області від сміття та поступового зменшення площ сміттєзвалищ, у вівторок, 26 листопада, обговорили представники влади та підприємці. Перший заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Свищо зустрівся із представниками приватних та комунальних підприємств, які займаються збором та вивезенням твердих побутових відходів на території краю.
ВІДЕО ДНЯЯк зауважив присутній на зустрічі начальник Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Сергій Рішко, наразі найбільш реальним та дієвим рішенням проблеми засміченості краю та постійного збільшення кількості твердих побутових відходів може бути роздільне збирання сміття. Однак для його впровадження потрібна, перш за все, серйозна робота із населенням: пояснення та популяризація цього способу ведення домашнього господарства.
- У нас уже є окремі приклади такого сортування в кількох районах області, - відзначив Ігор Свищо. – Є і приклади, коли підприємці, які працюють із відходами, самі забезпечують інформаційну та освітню частину цієї роботи. Так, наскільки мені відомо, підприємство «Берег-Вертікал», яке працює у Берегівському районі, за власні кошти видає спеціальні брошури, а також готується проводити тренінги та тематичні уроки із школярами, учнями 5-8 класів. Це робота на перспективу: так виховуватимуть свідоме покоління, яке ставитиметься до навколишнього середовища з більшою повагою.
РекламаАктуальним залишається також будівництво сміттєпереробних заводів та сортувальних станцій. У селі Яноші незабаром розпочнеться будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів. Завершити його планують у 2014 році. За словами Ігоря Свища, це підприємство стане флагманом у питанні будівництва подібних об’єктів у нашій області.
Довідково. Проведений облік показує, що щорічно у Закарпатській області утворюється близько 360 тисяч тонн твердих побутових відходів, побутового сміття, тирси, полімерних металів. З них, тільки в місті Ужгород – 86,4 тис. т, в містах обласного значення – 94 тисячі тонн, у райцентрах та селах – 170-180 тисяч тонн. Основним способом видалення таких відходів є захоронення на санкціонованих полігонах і сміттєзвалищах. Станом на 1 листопада на території Закарпаття обліковано 165 сміттєзвалищ та 9 полігонів загальною площею 189 га, на яких накопичено близько 5 млн. тонн відходів та побутового сміття.
РекламаПрес-центр ОДА