Лицарі винного Ордену святого Венцела у Берегові навколо пам’ятника виноробському пресу висадили саджанці винограду
11 листопада лицарі берегівського винного Ордену св. Венцела навкруги пам’ятника виноробському пресу висадили близько 30 саджанців винограду.
ВІДЕО ДНЯНагадаємо, символічний прес встановили на в’їзді в місто зі сторони Мукачева до 950-річчя Берегова. Ініціатором створення такого туристичного об’єкту став депутат обласної ради Чаба Пейтер.
А вже листопадового дня члени ордену св. Венцела на чолі з Йосипом Галайдою посадили виноград сорту «Королівська леанка». До речі саме ця рослина зображена на гербі винного лицарського ордену. Пагони винограду люб’язно надав винороб з Дідова Варга Іштван. За словами винних лицарів, листопад найбільш підходящий час для висадження нових виноградників. І, аби саджанці прижилися і вже навесні пустили листя, у вириті ямки досипали спеціальні добрива, а наприкінці ретельно засипали шаром ґрунту, аби взимку вони не вимерзли. Щоби виноград у майбутньому дав хороший урожай для вироблення вина, саджанці символічно окропили вже готовим вишуканим напоєм.
РекламаТа висадження благородної рослини стало не останньою родзинкою акції. Адже біля кожного саджанця встановили стовпи, де написали ім’я та прізвище своєрідного «господаря» винограду. Серед них міський голова Берегова Золтан Бабяк, нардеп Іштван Гайдош, Чаба Пейтер, Йосип Галайда, Карло Шош, Іван Шепа та інші.
Далі процесія вирушила у місцевий ресторан «Шеркерт». Адже висадження винограду також присвячувалося і Дню св. Мартина. У ресторані на гостей чекали різноманітні сорти вин місцевих та інших закарпатських виноробів. Традиційно до столу подали і молоде вино «божоле» та смажену гуску, яка стала справжньою родзинкою святкувань. Адже саме ці продути прийнято вживати на День св. Мартина. Окрім того гості могли скуштувати гусячий паштет та інші «тематичні» страви.
РекламаДовідково: 11 листопада католиками по всьому світу відзначається День святого Мартіна в пам'ять про святого Мартіна Турського ( 316–397 ), покровителя Франції. Згідно з переказами, Мартін, не бажаючи бути обраним на посаду єпископа, спробував сховатися в зграї гусей.
Ті, однак, викрили його, і Мартін, ображений, велів через деякий час умертвити всіх гусей в окрузі. Звідси звичай з'їдати « Мартиновський гуся». Це звичай, що прижився в європейських країнах.
Святий Мартін вважається також покровителем бідняків. На деяких гравюрах він розрубує свій плащ надвоє, щоби поділитися з бідними. Тому вважалося, що в день святого Мартіна потрібно добре обходитися з незаможними сусідами. У деяких містах діти ходили по вулицями і влаштовували імпровізовані концерти за помірну плату.
РекламаВ Європі існує безліч різноманітних традицій, пов'язаних з цим святом. Традиційно в цей день виготовляли і паперовий ліхтарик – лампіон.