Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Купити автівку за два грибні сезони чи відремонтувати хату після урожаю чорниці - сучасне життя закарпатців

Купити автівку за два грибні сезони чи відремонтувати хату після урожаю чорниці - сучасне життя закарпатців

Купити автівку за два грибні сезони чи відремонтувати хату після урожаю чорниці - сучасне життя закарпатців
У регіоні, де майже немає промислових підприємств, шукають будь-які можливості для заробітку. Причому, якщо досі в основному всі можливості були пов’язані з кордоном, то чим далі, тим більше надій у...

У регіоні, де майже немає промислових підприємств, шукають будь-які можливості для заробітку. Причому, якщо досі в основному всі можливості були пов’язані з кордоном, то чим далі, тим більше надій у місцевого населення на туризм та всі похідні розвитку галузі.

ВІДЕО ДНЯ

Усією родиною – за грибами. Так живе із сім’єю Василь Кополовець з Міжгірського району. Чоловік з родиною з початком сезону тихого полювання не відпочивають ні хвилини. На цей час відкладають всю іншу роботу. За кілограм боровиків, чи то білих грибів, як їх називають закарпатці, вдається виторгувати від 50 до 65 гривень, підберезовики коштують удвічі менше. У врожайний сезон вдається добре заробити – рахунок йде на десятки тисяч. Так Кополовцям за два роки вдалося виплатити кредит на автівку – хай недорогу, але таку потрібну для бізнесу.

Племінник Василя 19-річний Олександр розповідає, що в тихому полюванні задіяна вся сім’я, від старших до найменших.

Реклама

«Діди, батько, мати йдуть за грибами, збирають у сумки й складають у визначеному місці. Самі йдуть далі в ліс, а тим часом телефонують дітям, аби йшли забрати й віднести додому», – каже він.

Як економічна криза стимулювала туристичне розмаїття

Реклама

Так само заробляють закарпатці на зборі чорниці та інших диких ягід. Помалу в регіоні з’являються й гуртові закупівельні фірми: до селян звертаються виробники дитячого харчування, підприємства, що займаються консервацією тощо. Паралельно збір ягід та грибів підприємливі закарпатці перетворюють в атракцію – нею цікавиться все більше туристів. Загалом для останніх в регіоні з кожним роком з’являється все більше цікавих пропозицій для відпочинку.

«У регіоні тільки за останні два-три роки відкрито понад 100 нових туристичних маршрутів: винні, медові, кулінарні, військові, велосипедні, повітряні, водні, дитячі тощо. Буквально щотижня у краї відбуваються різні фестивалі – усе це надзвичайно цікавить туристів», – каже завкафедрою туристичної інфраструктури Ужгородського національного університету Федір Шандор.

Ужгородський соціолог Віктор Маркович зазначає, що все менше закарпатців їдуть в пошуках роботи за кордон – в Італію, Португалію, Чехію. Ці країни з кожним роком приймають жорсткіше законодавство з приводу отримання дозволів на роботу та проживання, тому українцям важче їх отримати. Через кризу чи інші причини стали меншими й заробітки в Росії – там вихідців з регіону так само меншає.

Реклама

«Треба сказати, що світова економічна криза дуже вплинула на ситуацію по заробітчанству. По-перше, у країнах Європи, де заробітки були доволі високими, платити стали значно менше. По-друге, знайти роботу там тепер набагато важче. Люди починають розуміти, що треба шукати роботу вдома. Тому й шукають будь-які можливості в рідних селах, районах», – зазначає соціолог.

Тим, хто займається туризмом чи розвитком промислів – зараз сприяє влада. Зараз у Закарпатській облдержадміністрації сподіваються, що Україні вдасться виграти заявку на проведення в Карпатах Олімпійських зимових ігор 2022 року. До них треба буде готуватися, і це дозволить створити в регіоні нові робочі місця.

Надія Петрів, Радіо Свобода

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно