Відбулось засідання колегії з питань ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань
У прокуратурі області на розширеному обговорили стан організації роботи з питань статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та внесення відомостей до комп’ютерного програмного комплексу «Єдина система статистики та аналізу роботи органів прокуратури України»
ВІДЕО ДНЯЗасідання колегії відбулося за участі керівників (виконувачів обов’язків) правоохоронних органів області, прокурорів районного рівня, прокурорсько-слідчих працівників обласного апарату,начальників міськрайвідділів УМВС України в Закарпатській області та керівників їх слідчих підрозділів.
У своїй доповіді прокурор області Володимир КОРБАНЬ зазначив, що правоохоронними органами області в умовах оновленого кримінального процесу проведено системну роботу з метою забезпечення функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань та Єдиної системи статистики та аналізу роботи органів прокуратури України.
РекламаУ поточному році апаратом прокуратури області проведено ряд навчально-методичних семінарів за участі керівників структурних підрозділів апарату, прокуратур районного рівня, органів досудового розслідування правоохоронних органів області, представників Генеральної прокуратури України. Проблемні питання та стан роботи в Єдиному реєстрі досудових розслідувань були предметом розгляду на засіданнях спільної моніторингової групи та координаційній нараді.
Водночас, через відсутність належного відомчого контролю з боку керівників органів досудового розслідування не завжди дотримуються встановлені вимоги щодо своєчасності внесення відомостей та об’єктивного відображення в Реєстрі даних про кримінальні правопорушення та осіб, які їх вчинили.
РекламаЗа інформацією начальника відділу статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань Нелі БОКШАН, з недотриманням визначеного строку від двох до дванадцяти днів до Реєстру внесено відомості по 11 кримінальних правопорушеннях, у понад сотні випадках порушені строки внесення відомостей про прийняті рішення у кримінальних правопорушеннях, окремі з яких не обліковувалися понад 2 місяці. Реєстраторами не забезпечується повнота внесення до Реєстру додаткових відміток, які характеризують об’єктивну сторону вчиненого кримінального правопорушення, зокрема щодо розмежування очевидних вбивств, фактів природної смерті, самогубств. Ще не викорінено факти внесення слідчими органів внутрішніх справ до реєстру відомостей, які не містять ознак кримінального правопорушення та у випадках ненасильницької смерті людини за місцем проживання.
Найбільше зауважень лунало на адресу керівників органів внутрішніх справ та прокуратури міста Мукачева, Іршавського, Міжгірського, Мукачівського та Ужгородського районів.
З метою вжиття заходів щодо забезпечення належної організації роботи з питань статистики, ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та внесення відомостей до комп’ютерного програмного комплексу «Єдина система статистики та аналізу роботи органів прокуратури України» колегією прийнято відповідне рішення.