Більше 70 навчальних закладів Закарпаття планують перевести на опалення дерев’яними пелетами
У п’ятницю, 7 травня, на нараді під керівництвом першого заступника голови ОДА Ігоря Свища обговорили перспективи впровадження енергозберігаючих технологій та використання альтернативних видів палива в бюджетних установах області, що передбачено реалізацією стратегічних завдань Президента України щодо розвитку незалежної вітчизняної енергетики.
ВІДЕО ДНЯПротягом кількох останніх років у Закарпатській області побудовано 461 автономну котельню для закладів соціальної сфери. При цьому 116 комунальних котелень із технічно застарілим обладнанням, зношеними тепловими мережами було ліквідовано. У той же ж час ряд закладів був переведений на опалення електроенергією та твердим паливом. А разом із повною відмовою від централізованого теплопостачання (в тому числі для населення) цей комплекс заходів дозволив Закарпаттю зекономити понад 400 млн. грн.
- Закарпаття показало Україні гідний приклад у напрямку економії енергоносіїв та відмови від значного споживання природного газу, - зауважив на нараді перший заступник керівника краю Ігор Свищо. - Зараз перед нами стоїть ще більш амбітне завдання – скоротити кількість блакитного палива, яке споживає наша область, до мінімуму. Для цього ми поступово переводитимемо наші школи та дитячі садки на «альтернативне» опалення пелетами.
РекламаЗа словами Ігоря Свища, в області уже визначено ряд закладів, які першими візьмуть участь у цьому енергозберігаючому проекті. Мова про 37 шкіл та один дитсадок із газовим опаленням, а також 32 школи та один ДНЗ, які зараз використовують для обігріву вугілля, деревину та електроенергію. У кожному із цих закладів поступово встановлюватимуться котли для пелетів.
Наразі визначено ряд навчальних закладів, які візьмуть участь у проекті: 18 із них знаходяться у Хустському районі, 4 у місті Берегово та 3 на Берегівщині, 15 у Воловецькому, 24 у Міжгірському та 7 у Свалявському районах. Окрім того, Інститут промислової екології оцінив можливий потенціал для переведення на обігрів пелетами ще 141 навчального закладу Закарпаття. Після того, як завершиться робота над уже згаданими школами та садками, буде розглядатися можливість переведення на альтернативне опалення і цих бюджетних установ.
РекламаПрес-центр ОДА