Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 300 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 11 700+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 300+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 18 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У Закарпатті "швидка" прибуває на екстрений виклик за 10 хвилин в міській і за 20 хвилин в сільській місцевості

У Закарпатті "швидка" прибуває на екстрений виклик за 10 хвилин в міській і за 20 хвилин в сільській місцевості

У Закарпатті "швидка" прибуває на екстрений виклик за 10 хвилин в міській і за 20 хвилин в сільській місцевості
Найзахідніша область України – Закарпатська вже з перших днів нового року дотримується норм Закону “Про екстрену медичу допомогу” і у більшості виїздів швидкої прибуває на екстрений виклик за 10...

Найзахідніша область України – Закарпатська вже з перших днів нового року дотримується норм Закону “Про екстрену медичу допомогу” і у більшості виїздів швидкої прибуває на екстрений виклик за 10 хвилин в міській і за 20 хвилин в сільській місцевості. Про це запевняють в Головному управлінні охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації.

ВІДЕО ДНЯ

За словами медиків, в умовах гір, які займають дві третини території краю, дотриматися таких часових вимог доволі складно. Взнаки також даються погодні умови, автомобільні затори та не надто задовільний стан доріг. Однак, завдяки грамотній організації роботи та розгалуженій мережі підстанцій та пунктів ЕМД, закарпатським медикам вдається вже тепер впритул наблизитися до вимог, які відповідають європейським стандартам надання екстреної медичної допомоги.

За словами начальника головного управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Романа Шніцера, мережу швидкої в області майже не змінювали. Хоча у деяких містах, як наприклад Ужгороді, створюють додаткові станції, аби автомобільні затори не заважали вчасному доїзду бригади до пацієнта. Як стверджує начальник ГУОЗ, з 1 січня вся система працює через єдиний обласний Центр екстреної медицини та медицини катастроф. Проводячи щоденний моніторинг викликів “швидкої”, констатує, що більшість екстрених викликів в сільській місцевості та у містах виконуються в межах встановлених часових нормативів.

Реклама

За словами очільника закарпатської медицини, цьогоріч із обласного бюджету на забезпечення діяльності швидкої допомоги передбачено майже 65 мільйонів гривень. Ці кошти передано з районних бюджетів у вигляді субвенції. У порівнянні з попередніми роками фінансування цієї ланки на Закарпатті зросло на 70 %.

Наразі, як стверджують медики, всі станції швидкої 100% забезпечені усіма необіхідними ліками. На черзі – оновлення автопарку карет та ширше запровадження системи GPS-навігації, яка дозволить оптимізувати маршрути медичних автомобілів, що скоротить час доїзду, та, відповідно, зменшить витрати пального і пришвидшить порятунок пацієнта.

Реклама

Не забули в області й про обмундирування бригад ЕМД. Усі працівники служби забезпечені новою формою (зимовий, демісезонний, літній костюми, плащ-накидка та сигнальний жилет). Перші три сотні комплектів на загальну суму майже 300 тис. грн було закуплено за кошти обласного бюджету. Загалом в області працює 97 бригад швидкої допомоги, щодоби вони здійснюють близько 700 викликів.

Прес-служба МОЗ України

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно