Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

40% ВІЛ-інфікованих жінок Закарпаття – це дружини мігрантів

40% ВІЛ-інфікованих жінок Закарпаття – це дружини мігрантів
У понеділок, 17 грудня, під головуванням заступника керівника краю Івана Качура відбулося засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Цьогоріч Рада зібралася вже...

У понеділок, 17 грудня, під головуванням заступника керівника краю Івана Качура відбулося засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції.

ВІДЕО ДНЯ

Цьогоріч Рада зібралася вже вп’яте, але сьогодні відбулося перше засідання в новому складі.

Реорганізація відбулася на виконання Рішення Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Мета - запровадження системи державного централізованого оперативного контролю за виконанням заходів з протидії захворюванню, - зазначив Іван Качур.

Реклама

Про хід виконання заходів та завдань стосовно протидії поширення ВІЛ в області розповів головний лікар Центру з профілактики боротьби із СНІДом Іван Миронюк:

Якщо у всіх інших регіонах виділяють три категорії громадян, вразливих до ВІЛ-інфекції, то у нас таких чотири. Четверта - трудові мігранти. Майже половина людей, які інфіковані – це саме ті закарпатці, які виїздять за кордон на заробітки, - зазначив Іван Миронюк.

Реклама

40% інфікованих жінок – це дружини мігрантів. Здебільшого виявляють захворювання серед людей, що виїздять на заробітки до Росії, північних чи південних регіонів України. За словами головного лікаря Центру з профілактики боротьби із СНІДом, наразі можна говорити про 17 % дорослого населення краю, що виїздять закордон і є найбільш уразливими до захворювання.

У свою чергу координатор з питань співпраці Церкви та медицини Мукачівської Православної Єпархії УПЦ протоієрей Василь Керецман, зазначив, що християнська громада з розумінням ставиться до проблеми та йде на співпрацю з Центром з профілактики боротьби із СНІДом:

- Закарпатцям інколи простіше поспілкуватися із священнослужителем, ніж звернутися у кабінет Довіри. Тому ми проводимо кампанії з розповсюдження інформації стосовно ризиків ВІЛ-інфекції, спілкуємося на цю тему із молоддю у соціальних мережах. Пропагуємо здоровий та християнський спосіб життя через ЗМІ.

Реклама

На 2013 рік заплановано розробити план дій стосовно інформування населення, проведення семінарів, навчань для більшої обізнаності суспільства про захворювання.

Прес-центр ОДА

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно