Поради лікаря як уберегтись від грипу та застуди
Першими ознаками захворювання є запалення слизової носа, горла, ротової порожнини, верхніх дихальних шляхів, відчуття закладеності в носі, горлі, біль, сухий кашель, охриплість голосу, чихання. Слизові виділяють велику кількість рідини з носової порожнини. Нежить, погане самопочуття. Ломота в усьому тілі. Підвищується температура тіла.
ВІДЕО ДНЯАле респіраторні захворювання можуть проходити і без підвищення температури.
При грипі температура тіла висока, головний біль, біль у м'язах, відчуття різкої слабкості всього організму.
РекламаГрип – інфекційне захворювання. Збудники – віруси посилюються на слизових носа, горла, верхніх дихальних шляхів. Коли людина чихає, кашляє, або говорить, виділяє в навколишнє середовище краплини слизу з великою кількістю збудників захворювання. Здорові люди вдихають їх з повітрям – і таким чином відбувається зараження. Крім того, зараження може відбуватися і через руки, на яких є залишки слизу.
Більшість людей вважає, що простуда і грип є результатом дії на організм холоду, але науково доведено, що переохолодження і сирість знижують захисні властивості нашого організму – і людина стає менш стійкою до зараження.
РекламаВелике значення має стан імунної захисної функції організму, нераціональне харчування, відсутність у раціоні вітамінів, особливо – вітаміну С. Тому так важливо в холодний і слякотний період вживати аскорбінову кислоту. Для підвищення імунної захисної системи варто приймати настойку ехінацеї пурпурної.
В останні роки в розпорядженні нашої фармації з'явилися унікальні препарати для підвищення імунітету, збагачення організму вітамінами та мікроелементами.
Треба запам'ятати два основних правила: не займатися самолікуванням, а звертатися за допомогою лікарів та дотримуватися особистої гігієни. При захворюванні оберігати своїх близьких і співробітників від зараження.
РекламаІгор Жихарєв, дільничний терапевт Мукачівської ЦРЛ