Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Самооцінка населенням області стану здоров’я

Органами статистики проведено вибіркове опитування членів домогосподарств області щодо стану їх здоров’я, рівня доступності для них медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя. За...

Органами статистики проведено вибіркове опитування членів домогосподарств області щодо стану їх здоров’я, рівня доступності для них медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя.

ВІДЕО ДНЯ

За даними вибіркового опитування домогосподарств 45,7% мешканців області вважають свій стан здоров’я як „добрий”, чотири з десяти – „задовільний” та 14,4% – „поганий”. При цьому 93,1% осіб повідомили, що хворіли протягом року.

Шість з десяти мешканців області, що хворіли протягом року, повідомили, що мають хронічні (6 місяців і більше) захворювання. Серед зазначених осіб третина їх мають гіпертонію, кожна четверта особа – серцеві захворювання, кожна восьма особа – хронічний бронхіт, кожна десята – виразку шлунка або 12-палої кишки, кожна одинадцята – артроз, артрит.

Реклама

За даними опитування протягом року у 93,7% домогосподарствах області хто-небудь з членів потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя. Більшість з них повідомила про випадки неможливості задовольнити їх із-за занадто високої вартості ліків, медичного приладдя, послуг охорони здоров’я.

Висока вартість медичних послуг спричинила вимушену відмову від медичної допомоги переважної частини домогосподарств, члени яких її потребували, але не змогли отримати, зокрема придбати ліки – 93,4%, відвідати лікаря – 94,5, стоматолога – 81,1, провести медичні обстеження – 78,0, отримати лікувальні процедури – 54,4% опитаних.

Реклама

Шість з десяти домогосподарств, члени якого потребували медичної допомоги, повідомили про її недоступність з причини занадто високої вартості лікування у стаціонарних лікувальних установах. За даними опитування осіб, які перебували на стаціонарному лікуванні, 96,9% з них додатково брали з собою до лікарні медикаменти, 79,7% – додаткову їжу, 26,2% – постільну білизну.

Ганна Лучківська,

начальник відділу обстежень УЖД ГУС

Джерело: ua-reporter.com

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно