Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Закарпатська сім’я вже шостий рік живе в аварійній будівлі

Закарпатська сім’я вже шостий рік живе в аварійній будівлі
Вираз "земля йде з-під ніг" для більшості з нас уявний, а от родина Павликів із Закарпаття може розказати, як це насправді. Уже шостий рік вони мешкають на аварійно-небезпечній території. Фундамент...

Вираз "земля йде з-під ніг" для більшості з нас уявний, а от родина Павликів із Закарпаття може розказати, як це насправді. Уже шостий рік вони мешкають на аварійно-небезпечній території. Фундамент їхнього будинку давно зруйнували зсуви ґрунту. На гроші, які виділила держава, сім'я не може ані купити новий будинок, ані збудувати. Так і живуть вони у вцілілій літній кухні, щомиті ризикуючи своїм життям.

ВІДЕО ДНЯ

Усе почалося після кількатижневих злив навесні 2006-го. І хоч будинок встояв, жити у ньому - заборонили. На відселення родині виділили 20 тисяч гривень.

Калина Павлик, мешканка аварійного будинку:

Реклама

- Я казала - не гроші мені дайте, а двадцять соток чи десять соток, обим мала де построїти хижу, аби малам, де покласти, де лячи, удкидь встати, а не я уночі лягаву спати, а на рано не знаву чи встану чи ні.

На новий дім грошей не вистачало. Тож родина вирішила перевезти вцілілий старий будинок, на інше місце. Ділянки, які запропонувала сільрада, родину не влаштували, бо не мають підведених комунікацій і дороги. І люди почали зводити фундамент на власній, приватизованій ділянці, яку використовували як город. Але закінчити роботи сім'ї не дають. У сільраді кажуть - вдерлися на чужу територію.

Реклама

Марія Григорик, секретар Липовецької сільської ради:

- То є точно природоохоронна зона на карті, за генплану, а за генплану забудови у нас там немає.

Сільрада подала до суду. За самовільне будівництво людей оштрафували на 1,5 тисячі гривень. Іншої вільної ділянки у селі чиновники не знайшли. Обіцяють пошукати в інших населених пунктах. Але припускають - родині не припаде до душі жодна їхня пропозиція.

Реклама

Віктор Лукеча, начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури Закарпатської ОДА:

- У першу чергу це стосується, що Павлик Калина Михайлівна хотіла би в той населений пункт переходити, але основна проблема - це традиційна для Закарпатської області, де народилася, там залишитися до останніх років життя.

Поки чиновники підбирають для родини новий варіант - пенсіонерці з сином, його дружиною та трьома онуками доводиться тулитися в одній кімнаті вцілілої літньої кухні. І байдуже, що вона теж стоїть на ділянці, яку визнали зсувонебезпечною.

Ганна Гороженко, Марина Коваль, Юрій Ковальов

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно