Закарпатців закликають допомагати дітям-біженцям
8 травня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація проекту «Україна - моя друга Батьківщина!», який розпочинає Ужгородський прес-клуб на Закарпатті спільно з організацією "NEEKA" за підтримки Данської ради у справах біженців. Йдеться про привернення уваги до ситуації, у якій знаходяться на Закарпатті діти-біженці та діти, що шукають притулку, в Україні, до тих проблем, з якими вони стикаються у щоденному житті. А також про заходи, які дозволять дітям краще адаптуватися в українському суспільстві.
ВІДЕО ДНЯДетальніше про заходи, що відбуватимуться у рамках проекту розповіла Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу. Серед них і тематичні засідання з експертами для місцевих журналістів та власкорів всеукраїнських видань, прес-тури Пункт тимчасового розміщення біженців ( ПТРБ) у Мукачево на День біженця та спільний матч дитячої футбольної команди пункту «Латориця» та місцевої команди, Програма толерантності для студентів закарпатських вузів та створення студії майбутнього журналіста для дітей, які перебувають у ПТРБ тощо.
Надія Замураєва, координатор Міжнародного Фонду охорони здоров'я та навколишнього середовища "Регіон Карпат" (NEEKA) у своєму виступі торкнулася ситуації, в якій перебувають діти-біженці та діти, що шукають притулок, на Закарпатті. «Наше завдання - допомогти їм адаптуватися у нашому суспільстві. Програма толерантності діє і для українських підлітків, оскільки підлітки-шукачі притулку відвідують школу. Ми допомагаємо їм знайти спільну мову. Вважаємо, що новий проект допоможе нашому суспільству вирішувати актуальні проблеми порозуміння, толерантного ставлення», - каже пані Замураєва.
РекламаПетро Росола, заступник директора ПТРБ (Пункт тимчасового розміщення біженців) розповів, що більшість мешканців пункту - неповнолітні діти і діти без супроводу батьків. Сьогодні у ПТРБ, який працює з грудня 2007 року, перебуває 29 дітей, найменшому - 6 місяців. Вони навчаються у середній школі № 16, відвідують гуртки при школі. У пункті додатково вивчають українську мову, навіть діє невелика самодіяльна група, що виконує українські пісні.
Начальник управління у справах біженців Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області Микола Товт наголосив, що одна з найуразливіших категорій мігрантів - це саме діти. «Приємно, що у ході невпинного розвитку суспільства, не тільки влада, а саме громадськість через громадські організації звертається до цієї проблеми. Проект «Україна - моя друга Батьківщина!» особливо на часі сьогодні», - каже Микола Товт. Посадовець закликав журналістів уважно ставитися до проблеми та не плутати «хто є хто»: «Біженці - це особлива категорія, яка потребує захисту і їх вирізняє саме те, що, на відміну від інших мігрантів, ці люди не можуть повернутися до себе додому, оскільки там є загроза їхньому життю, нелюдське поводження, приниження гідності».
РекламаНайбільша кількість звернень Державної міграційної служби, за словами Миколи Товта, у тому числі від підлітків на сьогодні надходить від громадян Сомалі, на другому місці Афганістан. «Не має значення, хто дитина за походженням, звідки вона. Україна ставить собі за мету забезпечити їй однакові можливості з українськими дітьми», - зазначив Микола Товт. Він також розповів: «Мова ворожнечі нам не потрібна. Людям властиво боятися чужого. Але ми повинні знаходити порозуміння, сприяти інтеграції біженців, щоб вони були самодостатніми громадянами».
Ужгородрський прес-клуб реформ