Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • В обласному центрі теж прибирають, а зі сміття роблять інсталяції

В обласному центрі теж прибирають, а зі сміття роблять інсталяції

В обласному центрі теж прибирають, а зі сміття роблять інсталяції
Сьогодні в Ужгороді активісти, котрі переймаються проблемою засміченості міста, доєднались до всеукраїнської акції «За чисту Україну». У «регіональному» масштабі захід носить назву «За чистий...

Сьогодні в Ужгороді активісти, котрі переймаються проблемою засміченості міста, доєднались до всеукраїнської акції «За чисту Україну». У «регіональному» масштабі захід носить назву «За чистий Ужгород» і має на меті залучення небайдужих городян до прибирання міста, цього року – паркових зон. Розпочали «велике прибирання» волонтери з парку «Підзамкового» (парк Горького), де зранку зібрали 8 тридцяти літрових пакетів сміття. Далі рушили вздовж берегів Ужа до Боздоського парку, дорогою очищуючи також і береги річки, де було «відносно чисто», розповіла одна з організаторів акції Юлія Дичка.

ВІДЕО ДНЯ

А вже у Боздоському парку волонтери зібрали доволі багато сміття – близько двадцяти пакетів, переважно пластикові пляшки і поліетиленові пакети. Відтак, взялися за сортування сміття: «органіку» потім вивезуть комунальники, а пластик, скло, метал і папір учасники планують здати на пункті прийому.

Тут же в парку з зібраних пластикових пакетів волонтери створили інсталяцію. Вона має на меті донести до мешканців міста: пластик треба переробляти і в жодному разі не викидати. Пластикові пляшки не розкладаються, а під час спалювання наносять непоправну шкоду організму, кажуть волонтери.

Реклама

Поки завершується прибирання, прямо на траві розгортається маленькій «фрі-маркет». «Фрі-маркет – це європейська практика, екологічний захід, спрямований на протидію споживацькій культурі суспільства», – розповіла організатор Марина Мартиненко. Так, на «фрі-маркет» кожен може принести якусь річ, яка йому вже не потрібна, тут же має змогу вибрати щось з речей, які принесли інші люди. «Фрі-маркет» не передбачає якогось обміну: «речі вільно приносиш, вільно береш, що дає змогу не купувати, наприклад, новий одяг, а знайти щось цікаве і оригінальне серед того, що принесуть друзі», каже Марина Мартиненко.

У рамках акції «Чистий Ужгород» її учасники, серед іншого, висадили і дерева в Боздоському парку. А також запланували пікнік на природі, після якого, обіцяють, обов’язково все приберуть за собою і залишать територію чистою. До чого закликають всіх, хто хоч інколи виходить на природу з відпочинком.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно