Для греко-католиків і православних розпочався Великий піст
Понад сорок днів християни східного обряду готуватимуться до свята Пасхи.
ВІДЕО ДНЯДля вірян Великий піст - час спокою та каяття.
З понеділка у православних і греко-католиків почався Великий піст. Напередодні християни східного обряду востаннє перед постом споживали скоромне та просили один в одного прощення за вчинені провини.
РекламаВеликий піст – це найдовший і найсуворіший з-поміж чотирьох багатоденних постів, встановлених Церквою. Він триває 7 тижнів – 40 днів підготовки до згадки про страждання Христа та Страсний тиждень. Завершується період утримання від їжі та розваг Великоднем. Святкування Христового воскресіння цього року припадає на 15 квітня.
Церковний устав вимагає не вживати під час Великого посту м'ясні страви, рибу, молоко, сир і яйця. Послаблення щодо режиму харчування надаються людям похилого віку, хворим, маленьким діти, вагітним жінкам і молодим матерям. На інакший режим харчування можуть розраховувати також ті, хто вибрався подорожувати.
РекламаСвященики наголошують, що формальне дотримання вимог щодо споживання їжі та стримання від розваг не є головним сенсом Великого посту. Це насамперед період покаяння, примирення з Богом та праці над власним духовним зростанням, наголошують вони.
Тому Церква радить у цей час більше уваги приділяти молитві, читанню Святого письма, відвіданню богослужінь і справам милосердя. Особливо корисними для духовного оздоровлення особи є таїнства сповіді та причастя, нагадують священнослужителі.