Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 305 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 10 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 400+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 16 200+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • На Закарпатті відкрили 650-й кілометр маркованих туристичних маршрутів полонинами краю

На Закарпатті відкрили 650-й кілометр маркованих туристичних маршрутів полонинами краю

На Закарпатті відкрили 650-й кілометр маркованих туристичних маршрутів полонинами краю
Під горою Явірник (Великоберезнянський район) на висоті 972 м урочисто відкрили 650-й км маркованих туристичних маршрутів полонинами Закарпатської області. Сама гора вважається "попсою"серед...

Під горою Явірник (Великоберезнянський район) на висоті 972 м урочисто відкрили 650-й км маркованих туристичних маршрутів полонинами Закарпатської області.

ВІДЕО ДНЯ

Сама гора вважається "попсою"серед туристів, бо недалеко йти і підніматися неважко.

На урочистості з цієї нагоди туди вирушив десант із 30 чоловік - туристи з Чехії та Словаччини, рятувальники, а також Генеральний консул Чеської республіки у Львові Давід Павліта. Стартували із невеличкого села Руський Мочар на "уазах". Екстримальну поїздку на згадану висоту іноземці сприйняли із захопленням. Іван Бол із Міхайловец розповідає, що знає наші гори, бо водить сюди словацьких туристів. Подобається і тутешня краса, а ще те, що недалеко.

Реклама

Зупиняємося біля туристичного притулку, який було збудовано "за чехів" ще 1936 року. Двоповерхова хата добре збереглася: є тапчани на 50 туристів, шпор, на якому щось шкварчало у каструлях. Завідуючий притулком Михайло Ганчак, який тут живе(лише раз у тиждень спускається в село) каже, що туристів поменшало. Причина, з його слів, у головах людей, мовляв,платять тисячі за поїздки за кордон, а під боком не бачать такої краси.

Нашу ж групу тут із салом, пікницею та сливовицею зустріли колоритні "Лікіцарські гукани"Владислав Товтин і Володимир Гуцул. На додачу була пастирська сербанка (суп із квасною капустою, пікницею, ребрами, заправлений сметаною), яку вони зготували на вогні, від якої іноземці не могли відірватися. Заодно чехів цікавило все, випитували навіть про могили легіонерів, словаки були більш стримані – насолоджувалися красою. А гість із Швейцарії взагалі повідомив англійською, що це найщасливіший день у його житті.

Реклама

Прикручування до стовпа дороговказів із зазначенням телефонів рятувальних служб зайняло всього кілька хвилин, але скільки було емоцій та оплесків від іноземців.

Виявляється, із 2008 року чеські, польські та українські маркувальники позначили на полонинах Свидовець, Красна, Боржава та в Бескидах Ужанського національного природного парку близько 650 км маршрутів. Сам проект фінансується урядом Чеської республіки, а цього річ - із джерел чесько-польського форуму.

Що цікаво, маркування на свої плечі взяли експерт з питань м'якого(сталого) туризму МЗС Чеської республіки Іво Докоупіл, якого оригінально прикрашала вірменська тюбетейка та Василь Гутиряк, голова ГО "Карпатські стежки"(Івано - Франківщина). Заступник директора Ужанського нацпарку Валентин Волошин додає, що промарковані маршрути залучать до нас туристів, а місцевому люду – підзаробити. Вірить у розвиток депресивного району і селищний голова Великого Березного Богдан Кирлик.

Реклама

Спускалися вниз іноземці пішки. Уже у туристичній садибі родини Слободських враженнями поділився і Генконсул. Давід Павліта, зокрема, нагадав, що колись Чехословаччина вже допомагала розбудовуватися Закарпаттю, а тепер сприятиме впровадженню євростандартів. Та й,загалом, прагне, щоб Закарпаття і Чехія стали братами.

Оксана Штефаньо

Фото Закарпаття онлайн

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно