На Закарпатті стартувала операція “Нерест”
З метою посилення державного контролю за станом охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів в осінньо-зимовий нерестовий період 2010 року згідно наказу начальника Державної екологічної інспекції в Закарпатській області 10 вересня 2010 р. розпочато проведення операції “Нерест– 2010”, яка триватиме до 10 січня 2011 р.
ВІДЕО ДНЯДля забезпечення виконання плану спільних заходів щодо посилення контролю та охорони водних живих ресурсів на водоймах Закарпатської області Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області затверджено список відповідальних інспекторів. Розроблено та погоджено головою Закарпатської обласної державної адміністрації план спільних заходів Державної екологічної інспекції в Закарпатській області, Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Закарпатській області, УМВС України в Закарпатській області, управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, Закарпатського обласного управління земельних ресурсів, Закарпатського обласного виробничого управління водного господарства та Українських товариств мисливців та рибалок.
Як виняток, на час нересту дозволено любительське рибальство з берега однією вудкою з одним гачком та спінінгом з одною блешнею на наступних ділянках рибогосподарських водних об'єктів Закарпатської області:
РекламаРічка Тиса:
від місця впадання р. Шопурка в смт. Великий Бичків Рахівського району до п/зн № 147 в с. Бодалово Берегівського району;
Рекламав межах від п/зн № 340 до п/зн 361 по м. Чоп Ужгородського району.
Річка Уж:
від державного кордону з Словаччиною в Ужгородському районі до автотранспортного через річку Уж с. Кострино – с. Люта В. Березнянського району.
РекламаРічка Латориця:
від державного кордону з Словаччиною до автотранспортного мосту «Паланківський» в м. Мукачево з всіма притоками, «старицями» за вийнятком р.Стара.
Річка Боржава:
від місця впадання у р. Тису с. Вари Берегівського району до автомобільного мосту на шляху Виноградів-Мукачево в с. Ком’яти Виноградывського району.
Річка Тур’я
від впадання в р.Уж до с. Тур’я Поляна Перечинського району.
На внутрішніх рибогосподарських водоймах загального користування місцевого значення (замкнутого озерного та ставкового типу) в межах: Ужгородського, Мукачівського, Перечинського, Іршавського, Берегівського, Хустського, Виноградівського адміністративних районів.
РекламаВідповідно до ст.85 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення правил рибальства тягне за собою попередження або накладання штрафу на громадян від 34 грн. до 170 грн. і попередження або накладання штрафу на посадових осіб від 170 грн. до 510 грн.
Грубе порушення правил рибальства, тобто рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову відповідно до ст. 85 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340,00 грн. до 680,00 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб від 510,00 грн. до 850,00 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Державна екологічна інспекція в Закарпатській області