Влада домовилася з виробниками хліба разом втримувати ціни
У середу, 18 серпня, в обласній державній адміністрації обговорювали ситуацію, що склалася на ринку хліба області. Нарада відбулась під головуванням керівника Закарпаття Олександра Ледиди. У дискусії також взяли участь його заступник Володимир Гоблик, начальники профільних управлінь, голови районних адміністрації та міськвиконкомів, підприємці-виробники хліба.
ВІДЕО ДНЯСьогодні середня ціна закупівлі продовольчого зерна врожаю 2010 року переробними підприємствами області становить 1615 грн. за тонну, що майже на 20 відсотків вище, ніж минулоріч. Це неминуче призведе до зростання ціни на борошно, оскільки складова сировини у собівартості борошна складає 90 відсотків. Тому влада спільно з виробниками хлібу мають спільне завдання: не допустити здорожчання соціально значущих сортів хлібу. Документальним підтвердженням цього прагнення став Меморандум порозуміння між обласною, районними держадміністраціями, міськвиконкомами, виробниками борошна та хліба і суб’єктами роздрібної торгівлі. Підписуючи його, підприємці зобов’язалися, зокрема, не допускати необґрунтованого зростання оптових цін на борошно та хліб; узгоджувати підвищення вартості соціально значущих сортів хлібу з райдержадміністраціями та міськвиконкомами; не скорочувати обсяги виробництва та забезпечувати належну якість соціально значущого хлібу. Влада, зі свого боку, пообіцяла підтримувати постійний діалог з підприємцями, створювати рівні умови доступу виробників до державної фінансової підтримки.
- Хочу щиро подякувати виробникам за те, що спільно ми знайшли можливість утримувати ціну на соціально значущий хліб без зростання. Впевнений, наш діалог триватиме, а всі проблемні питання будемо вирішувати в робочому порядку, - наголосив керівник Закарпаття Олександр Ледида.
РекламаДовідково: Закарпаття щорічно виробляє продовольчого зерна у межах 30 відсотків від потреби, решта – а це близько 78 тис. тонн – завозиться з-за меж області протягом року. Приймання та зберігання зерна забезпечують сім основних підприємств, місткістю 117 тис. тонн одночасного зберігання. Всього на території області виробництво хліба здійснюють понад 165 хлібопекарських підприємств. Потреба області у продовольчому зерні на 2010/2011 маркетинговий період складає 148 тис. тонн, у т.ч. для спеціалізованих хлібопекарських підприємств – 55 тис. тонн (4,6 тис. тонн на місяць або у перерахунку на борошно 3,4 тис. тонн). Щорічно закарпатці споживають хлібних продуктів у межах 160,3 тис. тонн.