Депутати облради просять керівництво країни переглянути тарифи на природний газ для населення у бік їх зменшення
Зважаючи на численні звернення населення області з приводу різкого підвищення цін на енергоносії, обласна рада вирішила звернутися до Кабінету Міністрів України щодо перегляду тарифів на природний газ для населення у бік їх зменшення, - йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської облради.
ВІДЕО ДНЯУ документі наголошується: "Ми, депутати Закарпатської обласної ради, виступаючи на захист інтересів мешканців області, звертаємось із приводу різкого підвищення з 1 квітня 2015 року роздрібних цін на природний газ для населення, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 3 березня 2015 року №583.
На сьогодні, коли громадяни отримали перші квитанції на оплату спожитих послуг, до обласної ради та обласної державної адміністрації почали надходити масові скарги мешканців краю на непомірно високу плату за комунальні послуги. При цьому слід зазначити, що, крім комунальних послуг, значно зросли і ціни на продукти харчування при незмінних з початку року доходах населення.
РекламаНаселення області вже не перший рік використовує природний газ для індивідуального опалення і, як показує практика, встановлений зазначеною постановою пільговий обсяг споживання на місяць (200 куб.м) протягом опалювального періоду не забезпечуватиме належного рівня опалення осель громадян. Тож, відповідно, вони будуть вимушені перевищувати вказаний обсяг, насамперед у приватних будинках, та сплачувати за перевищення обсягу вже за ціною 7,188 грн. за 1 куб.м, що негативно позначиться на фінансовому становищі громадян та значно погіршить рівень життя населення.
Запропонований урядом механізм субсидіювання не здатен компенсувати витрати найменш захищених верств населення. Крім того, енергетичний сектор так і не було виведено з тіні, а корупція залишається ключовою складовою оборудок у цій сфері.
РекламаЗа рік роботи уряд не зробив конкретних для реального заміщення природного газу альтернативними джерелами енергії. Всі проекти, пов’язані з компенсацією на встановлення твердопаливних та електрокотлів, через корупцію залишаються винятково на папері.
З огляду на зазначене, висловлюючи думку закарпатців вимагаємо:
1. Зупинити дію постанову Нацкомісії, якими встановлено тарифи на енергоносії.
Реклама2. Знизити встановлені тарифи на газ до рівня, який здатен витримати український споживач.
3. Запропонувати реальні механізми стимулювання переходу приватних домогосподарств на альтернативні джерела енергії
4. Подолати корупцію в енергетиці, мінімізувати вплив оліхаргічних груп на цю сферу.
5. Ввести мораторій на підвищення тарифів.
Вважаємо, що це реальні кроки, які допоможуть уникнути зростання соціальної напруги та збурення серед людей. Це дозволить забезпечити стабільну роботу енергетичного сектору та зменшить залежність держави від імпортних енергоносіїв.