Експерти з ОБСЄ приїхали у Берегово, щоб обговорити проблеми ромського населення
![Експерти з ОБСЄ приїхали у Берегово, щоб обговорити проблеми ромського населення Експерти з ОБСЄ приїхали у Берегово, щоб обговорити проблеми ромського населення](https://pmg.ua/static/content/thumbs/646x480/5/54/6jhrwu---c323x240x50px50p-up--2c34578f85060b09056d694c421c6545.jpg)
У міській раді в рамках робочого візиту на Закарпаття побували експерти Контактного центру Бюро з демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) з питань рома і сінті Ідавер Мамедов та Стів Веслер.
ВІДЕО ДНЯУ зустрічі взяли участь заступник міського голови Михайло Ляшко, представники Закарпатської ОДА, а також очільники різних управлінь та відділів міської ради, Берегівської РДА, депутати міської ради, працівники освітніх закладів міста, співробітники Берегівського РВ УМВС та міграційної служби, – зазначає мер Берегова Золтан Бабяк.
Так, пан Ідавер Мамедов розповів, що метою їх візиту є оцінка співпраці з ромськими громадами на Закарпатті та робота з фокус-групами. Стіва Всеслера, який встиг попрацювати у прокуратурі в США, більше цікавило питання стану злочинності та взаємовідносин між міліцією та місцевими ромами.
РекламаДиректор Берегівської ЗОШ №7 з угорською мовою навчання Агнеса Кудрон розповіла представникам ОБСЄ про проблеми ромської громади Берегова в розрізі освіти. У школі навчається 349 учнів, з них регулярно відвідують уроки – 220. При цьому у початкових класах відвідуваність є порівняно високою. А вже у старших, починаючи від 12-13 років, батьки ромських школярів залучають своїх дітей до господарської діяльності, вихованню менших членів родини. Великою проблемою є і те, що дорослі беруть своїх дітлахів на заробітки не тільки за межі області, а й закордон. Не секрет, що традиційним серед ромів є раннє народження дітей, що також стає на заваді підвищення рівня освіти серед ромів. Наприклад, цього року школа змушена була відрахувати 3 дівчат, які вже стали матерями. На думку директора, потрібно продумати методику залучення ромських дітей до навчального процесу. Втім є й позитивні приклади. Цьогоріч одна з випускниць школи планує продовжити здобуття освіти у вищому навчальному закладі.
На зустрічі також йшлося про відсутність різного роду документів у ромського населення та умови проживання на Окремому хуторі. Також представники ОБСЄ окремо обговорили з правоохоронцям криміногенну ситуацію серед ромів.