Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Керівництво міста та громадські активісти вшанували у Мукачеві пам’ять жертв фашизму (ФОТО)

Керівництво міста та громадські активісти вшанували у Мукачеві пам’ять жертв фашизму (ФОТО)

Керівництво міста та громадські активісти вшанували у Мукачеві пам’ять жертв фашизму (ФОТО)
Сьогодні, 14 вересня, світ вшановує пам'ять мільйонів людей, загиблих в результаті фашистських дій людиноненависницької системи. Це величезна кількість солдатів і мирних жителів, які загинули під...

Сьогодні, 14 вересня, світ вшановує пам'ять мільйонів людей, загиблих в результаті фашистських дій людиноненависницької системи. Це величезна кількість солдатів і мирних жителів, які загинули під обстрілом, бомбами, в концтаборах, від хвороб та голоду.

Саме на вересень припадають дві дати, пов’язані з Другою Світовою війною: день її початку - 1 вересня 1939 року та день її повного завершення – 2 вересня 1945 року. Власне тому з 1962 року було прийнято вважати другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Десятки мільйонів людей різних національностей стали жертвами фашистської людиноненависницької ідеології, загинули на війні, були знищені в концтаборах та гетто, померли від ран, хвороб та виснаження.

Трагічні події не оминули також солдатів Мукачева та мирних його мешканців.

У 1944 році  28 тисяч 584 мешканців Мукачева та району, наших земляків єврейської національності було вивезено до фашистського концтабору Освенцім. Додому повернулося після війни кілька тисяч.

Сьогодні, у непростий для України день, керівництво Мукачева, разом з громадськими активістами, вшанували пам’ять жертв фашизму покладанням вінка пам’яті та запалюванням лампадок.

Михайло Лабош, який був присутній на заході, висловив надію, що більше такого зла, яке сталося у минулому столітті, не повториться.

Також заступник міського голови Мукачева зазначив, що Україна зараз переживає також нелегкі часи. На Сході держави гинуть наші земляки, побратими. Тому, світове суспільство повинно зробити все можливе, аби зупинити ці трагічні події.

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно