Життя   • 10 липня 2015 року, 15:37693

Деякі багатоповерхівки в Ужгороді ремонтуватимуть за кошти Європи

Деякі багатоповерхівки в Ужгороді ремонтуватимуть за кошти Європи

Ужгородська міська рада на останній сесії підтримала проект рішення про виділення 1,9 мільйонів гривень на співфінансування програми ЄС/ПРООН «Місцевий ровиток орієнтований на громаду».

Ужгород відібрали в конкурсі проектів підтримки ОСББ. Обласний центр Закарпаття отримав 1,5 мільйони гривень.

За «європейські кошти» та гроші з міського бюджету планується підтримати 10 проектів: у трьох будинках зроблять капітальний ремонт фасаду, у двох – реконструкцію каналізаційних мереж, чотири отримають новенькі вікна, двері та комунікації, в одному полагодять покрівлю.

Крім цього, в бюджеті міста на 2015 рік передбачено 3,8 мільйони гривень на підтримку капремонту житлового фонду. За діючою в Ужгороді програмою буде охоплено ще 40 будинків.
Голова правління ОСББ «Газда 2015» Вікторія Казьмірова розповідає, що мешканці утворили об’єднання 20 червня цього року. Основними причинами такого рішення стало бажання самостійно розпоряджатися своїм майном та зібраними коштами без посередництва ЖРЕРу.

«Також ми дізналися про те, що Ужгород бере участь у конкурсі програм ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду Закарпаття». У нашому будинку, що знаходиться за адресою вулиця Собранецька, 2 (16 поверхівка), аж 140 квартир. Він потребує капітального ремонту фасаду. Будинок здано в експлуатацію 1980 року і з того часу його штукатурили лише раз», – розповідає Вікторія Казьмірова.

Головний спеціаліст відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж міськради та координатор спільного з ЄС/ПРООН проекту Марина Куберка запевняє, що 16-поверхівку відремонтують, на це піде 250 тисяч з коштів проекту та 890 тисяч гривень з бюджету міста.

Посадовець розповідає, що підтримка ОСББ дає свої результати: мешканці Ужгорода об’єднуються і починають розпоряджатися своїм майном самостійно. Так за весь 2014 рік було створено 18 нових ОСББ, а за 6 місяців цього року вже 13.

Джерело: 7 Днів
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів