Життя   • 16 липня 2015 року, 11:10483

До вирішення проблеми на Солотвинському солеруднику долучаються фахівці з ЄС

До вирішення проблеми на Солотвинському солеруднику долучаються фахівці з ЄС

На Закарпатті з робочим візитом перебуває уповноважений Міністра з питань Дунайської Стратегії Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Іштван Йоо. Разом з ним приїхала й делегація науковців, фахівців водного господарства з Угорщини.

Про цей візит було домовлено в травні цього року, ще тоді угорські партнери пообіцяли вивчити ситуацію на солеруднику, – повідомляють у прес-службі Закарпастької облради.

Ситуація в солеруднику з кожним роком ускладнюється. Фахівці навіть застерігають, що тут можливий вилив солоної води в Тису, що загрожує екологічною катастрофою на транскордонному рівні. Загалом за час активізації проваль у вирву пішло 5 мільйонів 300 тисяч кубометрів землі. Тепер об’єм порожнин у виробітках, котрі є не заповнені ані ґрунтом, ані водою, за орієнтовними даними, сягає 280 тисяч кубометрів. Для того, аби орієнтуватися у ситуації і її прогнозувати, необхідні дослідні роботи.

"Ситуація на солеруднику вже визначено як надзвичайну, прийнято рішення про побудову містечка для відселення людей з Солотвина в Тереблю. Будинки зведені, але люди туди не бажають переселятися"– констатує голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

Фахівці зазначають, що наразі підземні мінералізовані води становлять реальну загрозу забруднення насиченими сольовими розсолами воді Тиси. Це може призвести до екологічної катастрофи транскордонного рівня. І ця проблема може стосуватися не лише Закарпаття, а й Румунії, Словаччини та Угорщини.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів