Життя   • 26 липня 2015 року, 15:181018

В обласному центрі спостерігається позитивна демографічна ситуація

В обласному центрі спостерігається позитивна демографічна ситуація

Бажання назвати власну дитину рідковживаним іменем не полишає деяких ужгородців, однак є й ті батьки, що надають перевагу традиційним іменам. З-поміж чоловічих імен найпопулярнішими за перше півріччя 2015-го були: Денис, Марк, Максим, Олег, Богдан, Тимофій, Олександр; серед жіночих – Анастасія, Катерина, Валерія, Анна, Вікторія, Софія, Таїсія.

Серед наймолодших мешканців міста – також Северин, Радомир, Маркус, Шамуел, Авраам, Ясміна, Мішель, Аделіна, Аврора і Савіна. Про це свідчать дані відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Ужгороду реєстраційної служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року в місті збільшилася кількість одружень: у першому півріччі 2014 року міським відділом РАЦСу було зареєстровано 265 шлюбів, цього року – 286 шлюбів. За шість місяців 2015 року укладено 23 шлюби громадян України з іноземцями, громадянами інших держав.

А ось зі статистикою розлучень складніше, оскільки з 27 липня 2010 року вступив у дію закон, яким внесено зміни до законодавства щодо державної реєстрації актів. За словами начальника відділу ДРАЦС по м. Ужгороду Тетяни Лендєл-Склярової, цими змінами передбачено, що рішення суду про розірвання шлюбу є остаточним документом, який підтверджує факт розірвання шлюбу. Тому громадянам не треба йти до відділу реєстрації актів цивільного стану з цим рішенням, щоб зареєструвати розірвання шлюбу, хоча раніше ця процедура була обов’язковою. Тож аби побачити повну картину розлучень, потрібно ознайомитися зі судовою статистикою. Згідно зі статистичними даними про розірвання шлюбу, цього року їх зареєстровано більше – 59 розлучень, на противагу торішній цифрі 53 розлучення, з них відповідно дев’ять і шість за рішенням суду.

Упродовж січня – червня поточного року в місті народилося 740 дітей, померло 679 осіб. Народжуваність серед населення трохи збільшилася, проте смертність, на жаль, також – минулого року цифри становили 721 і 643 особи відповідно.

Серед новонароджених за півроку більше хлопчиків – 401, дівчаток 339. Але, як зазначає очільниця відділу РАЦСу, зазвичай до кінця року кількість дітей різної статі урівноважується і становить майже однакове число.

Кількість людей, що змінили своє ім’я або прізвище, за перше півріччя цього року виявилася такою самою, як і торік, – 42 особи. Інформацію про те, які альтернативні імена вони обрали, у РАЦСі не розголошують, позаяк вона є конфіденційною, а за конституційним правом кожен охочий може за потреби це здійснити.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів