Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпаття стане першим регіоном в Україні, де будуть впроваджені електронні послуги в архівній справі

Закарпаття стане першим регіоном в Україні, де будуть впроваджені електронні послуги в архівній справі

Закарпаття стане першим регіоном в Україні, де будуть впроваджені електронні послуги в архівній справі

З робочим візитом Закарпаття відвідала голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова. У четвер, 30 липня, вона зустрілася з керівником краю Геннадієм Москалем, аби обговорити проблемні питання зі збереження національної історико-культурної спадщини Срібної Землі.

ВІДЕО ДНЯ

Тетяна Іванівна повідомила Геннадія Геннадійовича про те, що Закарпаття стане першим регіоном в Україні, де запровадять пілотний проект з електронних послуг в архівній справі та запрацюють онлайн-сервіси з єдиним реєстром описів. "Нині, коли обсяги документації щоденно зростають, електронні архіви стали необхідною умовою ефективної роботи сучасної організації, - зауважила очільниця архівної служби. - Все частіше через складність доступу до архівів збільшується час пошуку документів і вимушених простоїв. Найбільш ефективним рішенням даної проблеми є сканування документів, організація і створення електронного архіву".

За словами столичної керівниці, кожен бажаючий отримає можливість користуватися через Інтернет та оперативно вести пошук потрібних документів та справ архівного фонду.

Реклама

Присутній на зустрічі директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Місюк поінформував главу Закарпатської облдержадміністрації, що науково-довідкова бібліотека архіву краю нараховує близько 50 тисяч томів книжок, журналів, газет, брошур різними мовами народів Європи.

"На сьогодні розроблені тематичні каталоги на документи окремих фондів та на книжки і періодичні видання бібліотечного фонду архіву, - розповів Михайло Дмитрович. - Виготовлені після 1856 року кадастрові карти, що зберігаються в Ужгороді та Берегові, надають допомогу у дослідженні колишнього стану Березької, Угочанської, Ужанської та частково Марамороської жуп".

Реклама

Крім того, на сьогодні вже оцифровано понад 8000 кадастрових карт завдяки практичної участі Будапештського столичного архіву.

Працівники закарпатського архіву створюють електронні версії фондового каталогу та анотованого реєстру описів.

"З початку 2015 року архів виконав майже чотири тисячі запитів юридичних і фізичних осіб. Позитивної динаміки набули виробничі і наукові стосунки з архівами Румунії, Угорщини, Словаччини, Чехії", - зазначив Михайло Місюк.

Реклама

Вислухавши всі пропозиції та зауваження в роботі архівної справи, Геннадій Москаль запевнив присутніх, що сприятиме усім сучасним реформам в архівній службі, направлених передусім для зручності доступу пересічних людей до архівних документів, а також для збереження архівних історичних документів, які мають неоціниме значення для вивчення історії Карпатського краю та країн Центральної і Східної Європи.

Джерело: PMG.ua

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно