Життя   • 12 серпня 2015 року, 07:511508

На Тячівщині розпочато будівництво міні-ГЕС на річці Брустурянка

Заявлена потужність майбутньої ГЕС - 1 МВт. Довжина та діаметр напірного водопроводу 745 м та 2,4 м відповідно. Для вироблення електроенергії буде використовуватися 1 турбіна.

Ріка Брустурянка — ліва притока р.Тересва. ЇЇ довжина 15 км. Річка типово гірська — вузька і глибока, місцями зі стрімкими схилами та порогами. Брустурянка бере свій початок від села Лопухів і впадає до р.Тересва в межах смт. Усть-Чорна. До речі, у минулому столітті вздовж річки проходила одна з гілок вузькоколійної залізної дороги Тересва — Усть-Чорна.
Малі гідроелектрогенерації набули широкого розвитку у багатьох розвинутих країнах як Європи, так і світу — у Швейцарії відсоток виробництва електроенергії на малих ГЕС становить 8,3%, в Іспанії — 2,8%, у Швеції — майже 3%, а в Австрії — 10%. Ще більш вражаючих показників вдалося досягти Китаю, близько 18-20% всієї електроенергії тут виробляють більше 80 тисяч малих ГЕС, – пише на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук Юрій Ломакін.

Технічний гідропотенціал малих гірських річок, які зосереджені на території Закарпатської та Львівської областей становить близько 70%, отже ці дві області є дуже і навіть дуже перспективними. А в Україні сприяє розвитку тенденції будівництва нових міні-ГЕС впровадження «зеленого тарифу».

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів