Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Через загорання сухостою на Закарпатті вигоріло 860 гектарів землі

Через загорання сухостою на Закарпатті вигоріло 860 гектарів землі

Через загорання сухостою на Закарпатті вигоріло 860 гектарів землі

Начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак звернувся до населення щодо заборони спалювання сухої трави та сміття.

ВІДЕО ДНЯ

"Пожежі сухої трави та сміття на території Закарпаття цьогоріч набули загрозливих масштабів. Із початку року в області сталося 758 загорань сухої рослинності. При цьому вогонь знищив траву й чагарники на площі понад 860 гектарів! За одну тільки минулу добу, 25 серпня, закарпатські вогнеборці 14 разів виїжджали на ліквідацію пожеж в екосистемах.

І хоча цьогорічне літо видалося дуже спекотним, статистика доводить: у більшості випадків причиною загорань сухої трави й сміття стають не погодні умови, а банальна людська недбалість. На жаль, попри численні застереження рятувальників громадяни продовжують масово спалювати суху рослинність, не задумуючись над наслідками своїх дій. Зокрема, це може призвести до травмування людей. До прикладу, 25 липня 2015 року в с. Свобода Берегівського району на пожежі, що виникла внаслідок загорання сухотрав’я, отримала опіки гомілки І-ІІ ступеня важкості та отруєння чадним димом місцева мешканка 1953 року народження.

Реклама

Варто пам’ятати, що пожежі в екосистемах завдають шкоди не тільки здоров’ю людей, а й їхній власності. Вже неодноразово цього року внаслідок загорань сухої рослинності полум’я охоплювало надвірні споруди та інше нажите роками майно громадян. Крім цього, через спалювання трави й сміття неабияк страждає довкілля, адже вогонь знищує родючий шар закарпатського ґрунту.

Запобігти подібним пожежам надзвичайно просто – для цього громадянам варто хоча б мінімально стежити за власною поведінкою. Наприклад, кермуючи автомобілем, не викидати у вікно недопалок. На перший погляд здається, що це дрібниця. Але одна тліюча цигарка може призвести до загорання рослинності площею в кілька гектарів, яке бійці ДСНС ліквідовуватимуть протягом багатьох годин.

Реклама

Також людям слід бути обережними при облаштуванні власної присадибної ділянки або дачі. Пам’ятайте про заборону спалювання сухої трави, чагарників і сміття, а також у жодному разі не дозволяйте робити цього дітлахам. Побутові відходи мають бути вивезені спеціальними службами. Що ж стосується сухої рослинності, то її варто не спалювати, а складати в ями для компостування. Таким чином ви "вб’єте двох зайців одразу" – збережете довкілля й отримаєте безкоштовні добрива для городу.

Шановні закарпатці! Не будьте байдужими, адже проблема пожеж в екосистемах стосується кожного мешканця нашої області. Якщо проігнорувати її сьогодні, то завтра вона може набути ще більших масштабів і торкнутися саме вас. Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо завадити подальшому виникненню загорань сухотрав’я, а відтак – убережемо Закарпаття від нищівних пожеж!", - йдеться у зверненні керівника закарпатських рятувальників.

Джерело: PMG.ua

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно