Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Які новації чекають учнів у навчальному році та чи готові заклади освіти області до зими

Які новації чекають учнів у навчальному році та чи готові заклади освіти області до зими

Які новації чекають учнів у навчальному році та чи готові заклади освіти області до зими

Про це під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА розповіла заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова.

ВІДЕО ДНЯ

Цьогоріч перший дзвінок пролунав у 668 навчальних закладах краю, він покликав до школи понад 157 тисяч учнів.

Дошкільні навчальні заклади нині відвідують 49 тисяч дітей. Незважаючи на те, що кількість дитячих садочків в області за останні роки зросла, наразі немає можливості надати дошкільну освіту усім бажаючим, – інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

Реклама

«Якщо у 2012 році в області функціонували 557 ДНЗ, то цьогоріч мережу складають 574 дошкільні навчальні заклади. Але разом з тим, ця кількість не є достатньою. Нині на 100 місць у садочках претендує 130 дітей. Це невтішний показник, ми намагаємось вирішити проблему за рахунок відкриття додаткових груп у діючих садочках або ж шляхом реорганізації навчальних закладів – об’єднання малокомплектних шкіл і створення в них НВК», – повідомила Ганна Сопкова.

Загалом, для підготовки загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів області до нового навчального року з обласного бюджету районам та містам виділено субвенцію у сумі 79,6 млн гривень. За ці кошти провели капітальні ремонти та будівництво міні-котелень на твердому паливі. Також замінили вікна і двері у 67 дошкільних та 153 загальноосвітніх навчальних закладах.

Реклама

Триває підготовка котелень закладів освіти до опалювального сезону і
забезпечення твердим паливом – вугіллям та дровами. На сьогодні школи та садочки забезпечені дровами на 40 відсотків від загальної потреби, вугіллям на 28 відсотків.

«У більшості районів завершуються процедури щодо закупівлі твердого палива, поставка якого розпочнеться з 10 вересня п.р. На початок опалювального періоду запаси твердого палива складатимуть не менше 40 відсотків від загальної потреби», – запевнила Ганна Сопкова.

Серед новацій, які чекають учнів та вчителів середніх шкіл у новому навчальному році посадовець назвала розширення повноважень місцевих органів управління освітою. Зокрема, за її словами, учитель має право вибирати програму за якою бажає викладати, підручник та складати планування.

Реклама

Для вивчення іноземних мов збільшено кількість годин у 5-9 класах. Змінено і підходи до проведення у 9 класі ДПА: завдання для проведення атестації укладаються вчителями відповідного фаху, погоджуються педрадою та затверджуються керівником навчального закладу.

Зміни чекають і на процес проведення ЗНО: «У 2016 році міністерство освіти планує провести обов’язкове зовнішнє незалежне оцінювання із української та іноземної мови, а також за вибором з математики або історії України для всіх випускників шкіл та для студентів вишів 1-2 рівнів акредитації. Наразі чекаємо на наказ міністерства щодо введення в дію цього рішення міносвіти», – узагальнила заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно