Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Щоб річка Тиса не перетворилась у "філіал" Чорного моря, ЄС просять терміново допомогти

Щоб річка Тиса не перетворилась у "філіал" Чорного моря, ЄС просять терміново допомогти

Щоб річка Тиса не перетворилась у "філіал"  Чорного моря, ЄС просять терміново допомогти

Вирішення проблеми Солотвинського солерудника можливе тільки за сприяння Євросоюзу. До такого висновку дійшли керівники Закарпатської області (голова ОДА Геннадій Москаль та голова облради Володимир Чубірко) та міністр закордонних справ і зовнішньої економіки Угорщини Петер Сіярто під час переговорів у Будапешті. Після аварійної зупинки та закриття солерудника руйнівні процеси з підземного вимивання солі продовжилися. Значна частина ропи потрапляє в Тису і далі в Дунай, у результаті чого за останні 5 років вміст солі в Тисі збільшився в 4 рази. При тому, що з річки беруть прісну воду чотири країни, три з яких – члени ЄС.

ВІДЕО ДНЯ

Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

– Вирішити проблему Солотвинського солерудника Україна самостійно не в змозі, – наголосив Г.Москаль. – В українського уряду на це немає коштів. Ніхто війну на сході в бюджет не закладав, а через події на сході довелося закрити багато програм. В обласному бюджеті таких грошей також немає, тому єдина надія на допомогу Євросоюзу. Тим більше, що проблема стосується не тільки нашої країни, але й членів ЄС. Якщо не вжити термінових заходів, Тиса через вміст солі незабаром може перетворитися у “філіал” Чорного моря.

Реклама

Петер Сіярто запевнив, що Україна може розраховувати на допомогу його країни, а також інших членів Дунайської стратегії (усього 14 країн). Найближчим часом Угорщина направить на солерудник своїх фахівців, які на місці вивчать ситуацію, після чого будуть здійснені конкретні кроки з вирішення проблеми.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно