Геннадій Москаль зустрівся з норвезькими послами
Посол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен та Посол Норвегії в Угорщині Туве Скарстейн в рамках візиту на Закарпаття у середу, 14 жовтня, зустрілися із головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем.
Гості цікавилися економічною ситуацією в області, життям угорської нацменшини на території краю, а також співпрацею Закарпаття з сусідніми державами. Однак перш за все дипломати наголосили на всебічній підтримці Норвегією України, – інформує прес-служба Закарпатської ОДА.
Реклама– Норвежці – стратегічні партнери українців і наша країна підтримує Україну у цей історичний час. Серед інших держав Норвегія теж застосувала санкції проти Росії. Країна виділила 50 мільйонів євро на спільні з Україною проекти тож в нинішній ситуації ми справжні друзі України,. Саме тому ми прагнемо дізнатися про державу якомога більше – не тільки про столицю, а й усі регіони, – наголосив Йон Елведал Фредріксен.
Геннадій Москаль, у свою чергу, щиро подякував за роботу Норвежського фонду на сході країни.
Реклама– Під час моєї роботи на Луганщині там працювало декілька міжнародних фондів. Але саме норвезький фонд був найбільш оперативним та гнучким: надавав допомогу мешканцям після обстрілів продуктами харчування, будівельними матеріалами, дровами.
Щодо Закарпаття, токерівник краю наголосив – всі національності, які живуть на території краю, зокрема і стодвадцятитисячна угорська громада, мають право здобувати освіту на рідній мові. Налагоджена тісна співпраця з усіма сусідніми країнами-членами Євросоюзу.
– Ми дякуємо за допомогу, яку сусідні держави надають національним меншинам Закарпаття – на реалізацію соціальних освітніх культурних проектів, зважаючи на важку соціально-економічну ситуацію в державі.
РекламаНе оминули увагою норвежці і події у Мукачеві, які сталися 11 липня, цікавилися їх причинами та наслідками. Геннадій Москаль запевнив дипломатів – то був поодинокий випадок. Зараз, за його словами, на Закарпатті ситуація в цьому плані спокійна.
– Наш край відвідує дуже багато туристів. У зв’язку зі втратою Криму, популярність Закарпаття серед «внутрішніх» туристів зросла. Крім того, ми плануємо перенести в область конференції, симпозіуми та спортивні заходи, які зазвичай відбувалися на півострові. Кращого краю для їх проведення, я певен, не знайти, – поділився планами Геннадій Москаль.