У Мукачеві обговорили питання доленосного вибору України: ЄС чи МС (ФОТО)
Сьогодні у прес-центрі «Панорама» відбувся круглий стіл на тему: «Інтеграційний вибір України: куди нам іти?» Приурочена подія старту саміту Східного партнерства у Вільнюсі.
ВІДЕО ДНЯЯк уже повідомлялось, до обговорення долучилось чимало політиків та громадських діячів. Бесіда вийшла досить конструктивна.
Головний месидж дискусії полягав у тому, що Україна йде у Європу. З цим погодились абсолютно всі присутні. Учасники наголошували на високих стандартах життя у ЄС, на верховенстві права та на свободі слова.
Реклама"Зараз повсюди відбувається дискусія, чи підпише Україна угоду про асоційоване членство з ЄС чи ні. Президент зараз має три шляхи вирішення ситуації: або Угода підписується, тоді він, безперечно, увійде в історію новітньої України, або Угода не буде підписана і Віктор Янукович збере на собі всі негативні відгуки, або європейці попросту запропонують Україні відстрочку підписання", – зазначає політолог Володимир Котунович.
РекламаВ свою чергу Вячеслав Шутко, голова Мукачівської міської організації Партії регіонів, звертає увагу на економічні чинники. Він також наголосив, що не було би правильним, якби Україна сліпо йшла в ЄС. "Росія, приміром, задіяла всі важелі впливу на Україну, щоб зберегти той товарообіг між двома сусідніми країнами. Втрачати такий ринок не можна. Від цього може сильно постраждати вітчизняна економіка", – пояснює Вячеслав Ласлович свою позицію.
Свій контраргумент у відповідь висловив учасник ЄвроМайдану в Києві Олександр Гокс. Він назвав дії сучасної влади «політичним шахрайством». «Зараз влада просто обманює і жителів України і всю Європу. Вона привселюдно декларувала свій європейський вектор розвитку, але в один день все змінилось з ніг на голову. Вони постійно лиш звинувачують попередників у всіх гріхах. Хіба це по-європейськи?», – апелює до свого співрозмовника Олександр Гокс.
Також свою думку щодо євроінтеграції висловив заступник голови Закарпатської обласної організації партії «ВО «Батьківщина» Юрій Фекете. Він чітко висловив дві позиції: Україна має рухатись у Європу і Президент повинен підписати Угоду про асоційоване членство України в ЄС.
РекламаСвоєрідний підсумок дискусії підбив Станіслав Шух, політичний оглядач. «Зараз є серйозний ризик зриву підписання Угоди. Сьогоднішній і завтрашній день є визначальними. Не все ще втрачено, але багато чого говорить про те, що угода або взагалі не буде підписана, або вона буде відтермінована. Потрібно всім шукати вихід із ситуації, яка склалась», – резюмував Станіслав Шух.