В Ужгороді відкрили регіональне представництво Національного торгового дому Угорщини
19 листопада в Ужгороді відбулася заключна міжнародна бізнес-зустріч за проектом «Розвиток регіональної співпраці та сприяння економічній інтеграції», під час якої відбулося офіційне відкриття та презентація третього у Європі регіонального представництва Національного торгового дому Угорщини.
«Міжнародні контактні дні» тривали у рамках грантового проекту Вишеградського фонду («V4EaP Extended Standard Grant» за №21370113 від 9 грудня 2013 року). Організаторами виступили Закарпатська торгово-промислова палата за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду та в партнерстві з Тренчинською регіональною палатою Словацької ТПП, Торгово-промисловою палатою області Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина), Підкарпатською господарчою палатою (Польща), Господарчою палатою краю Височіна (Чехія), – інформує Ужгородський прес-клуб.
РекламаПід час реалізації проекту «Розвиток регіональної співпраці та сприяння економічній інтеграції» була проведена серія міжнародних бізнес-зустрічей у Польщі, Чехії, Угорщині, Словаччині. Заходи у рамках проекту сприяли створенню орієнтованої на довгострокову перспективу спільної інституційної платформи з метою надання консультативної допомоги підприємцям та налагодженню постійного обміну діловою інформацією.
Заключна міжнародна бізнес-зустріч відбулася у приміщенні готелю «Дружба». Учасниками стали представники ділових кіл із Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії, Австрії, Німеччини, Сербії, Хорватії, Естонії, Болгарії, Республіки Білорусь. Тематика зустрічі охоплювала будівництво, будівельну техніку й матеріали, обладнання сантехнічне, опалювальне, вентиляційне, освітлювальне, предмети інтер’єру, а також нетрадиційні види енергії, деревообробку, сільське господарство, машинобудування тощо.
РекламаОфіційну частину бізнес-зустрічі відкривав Президент Закарпатської торгово-промислової палати Отто Ковчар. Він зазначив, що традиції проведення таких міжнародних бізнес-зустрічей - майже 20 років. Щоразу тематика розширюється, але провідні напрямки залишаються з року в рік.
Заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік за дорученням голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля привітав учасників форуму і зазначив, що організатори вгадали з моментом початку справи і з місцем реалізації, про що говорить навіть збіг події з першою сесією Закарпатської ОДА.
Угорський уряд акцентує увагу на більш інтенсивний розвиток зовнішньоекономічних зв’язків. Важливим при цьому є поглиблення співпраці з Україною, яка є найбільшим сусідом Угорщини. «Для нас пріоритетний успіх сусіда в демократичному, політичному, інвестиційному розвитку. Щодо діяльності офісу, то мета – надати всебічні послуги представникам угорського й українського бізнесу. Йдеться про допомогу в аналізі ринку, пошуку партнерів, проведення зовнішньоекономічного бізнесу, юридичні послуги, допомогу у грантовій роботі тощо», – розповіла під час бізнес-форуму заступник державного секретаря із зовнішньоекономічних питань Угорщини Др. Панна Петра.
РекламаУ рамках проекту облаштовують автобани, які підходять до Закарпаття, що також сприяє інфраструктурному приєднанню Закарпаття до ЄС. Невдовзі планують відремонтувати й дорогу між Береговим і Мукачевом, а також реконструювати пункти пропуску на кордоні. Сьогодні триває проектування пункту пропуску «Лужанка», повідомила Др. Панна Петра.
Директор представництва Національного торгового дому Угорщини Петер Шкопінець розповів, що в Угорщині такий орган існує з 2012 року. Рік назад Угорський дім започаткував нову програму, яка передбачає відкриття 22 представництв торгового дому у 8 країнах світу: у 7 країнах-сусідів Угорщини й у Польщі. Відтак представництво в Ужгороді стало третім у Європі. Невдовзі відкриють також представництва у закарпатському Берегові, словацькому Кошице.
Експорт в Угорщину буде легше здійснювати завдяки торговому дому, який співпрацює з усіма галузями економіки. Пріоритет надають харчовій промисловості, у якій Угорщина дуже успішна. З іншого боку, угорці очікують економічної віддачі з боку України, зазначив Петер Шкопінець.
Після офіційної частини бізнес-зустрічі тривало обговорення ідей учасниками, а також наведення міжнародних контактів, що, по суті, і є основною метою, поставленою Закарпатською торгово-промисловою палатою під час організації форуму.