Чотири громади Мукачівського району підсумували співпрацю з ЄС та ОНН
Громадські аудити стануть місцем підведенням підсумків реалізації мікропроектів ПР ООН на Мукачівщині. Про це повідомила на нараді з представниками громад Мукачівщини Любов Павлович – куратор Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Закарпатті.
ВІДЕО ДНЯГоловною темою наради, яка відбулася у Мукачівській РДА, стало підведення підсумків третьої фази проекту, учать в якому взяли чотири громади Мукачівського району: села Станово, Жнятино, Дерцен та Пузняківці, – повідомляє Мукачівська РДА.
Як зазначила Любов Павлович, спільний проект ЄС та ОНН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочав співпрацю з Мукачівщиною у 2012 році. Так, під час другої фази реалізації проекту, чотири громади вже мають позитивний досвід у вирішенні проблем села.
РекламаВ рамках третьої фази Проекту, який наразі завершується, – також чотири громади Мукачівщини реалізували свої ініціативи.
Громади були активними та спільними зусиллями, разом з громадськістю, проектом й місцевою владою, – взялися вирішувати свої ініціативи, – каже Любов Павлович. – Це такі громади, як: Станово, Дерцен, Пузняківці та Жнятино.
РекламаТак, у селі Жнятино майже завершено роботи щодо енергозберігаючих заходів у дитсадку. Громада Станова отримала кошти на ремонт даху та заміну вікон та дверей амбулаторії. Капітальний ремонт здійснюється і в дитсадку села Пузняківці. Реалізація мікропроекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІІ» передбачає капітальний ремонт будівлі ДНЗ, з заміною віконт та дверей на енергозберігаючі, утеплення фасаду та горищного покриття. Реалізовують мікропроект інноваційних енергозбергіючих технологій і в селі Дерцен - ДНЗ села отримає новий пелетний котел.
За словами Любов Павлович, завершальним етапом третьої фази Проекту розвитку ООН стане проведення громадських аудитів. Такі заходи відбудуться у всіх населених пунктах – учасниках проекту. На громадський аудит будуть запрошені всі донори мікропроектів – представники громади села, які через створену ними громадську організацію вкладали 5% коштів від загальної вартості проекту, представники самого Проекту розвитку та місцева влада.
Метою проведення громадських аудитів є завершення виконання робіт щодо об’єктів, які реконструювалися або будувалися за спів фінансування в рамках МРГ – ІІІ.
РекламаВідносно прогнозів на наступний рік, то куратор ПР ООН на Закарпатті зазначила, що планування щодо впровадження мікропроектів - відбудеться на початку наступного року, але вирішальним буде позитивний досвід співпраці з громадами Проекту у Мукачівському районі.
Нагадаємо, що Проект розвитку працює у чотирьох основних напрямках: енергозбереження, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища та налагодження водопостачання і водовідведення.
Наразі на Закарпатті уже реалізовано 75 проектів громад. Ужгородський, Берегівський, Хустський та Свалявський райони уже реалізували ряд проектів із енергоефективності. Активно працює в даному напрямку й Мукачівщина. Адже даний проект – це не тільки можливість вирішити проблему села, а й підвищити роль громади у суспільному житті району.