В Ужгороді відбувся день рамкової програми ЄС "Горизонт 2020"
В УжНУ у рамках Інформаційного дня "Соціальні виклики Рамкової Програми ЄС з досліджень та інновацій "Горизонт 2020". Ваш шлях до успіху: основні кроки в поданні проектної пропозиції" відбулася прес-конференція організаторів заходу. Журналісти дізналися про унікальні можливості, які відкриваються перед країн скими вченими, громадськими активістами, підприємствами.
ВІДЕО ДНЯІнформаційний день організував Національний контактний пункт за фінансової підтримки Міністерства освіти та науки України. Як відомо, нова робоча програма була опублікована у жовтні, тоді ж були оголошені перші конкурси, найближчі дедлайни за якими уже в лютому. Як скористатись можливостями та потенціалом цієї Рамкової програми, ввійти у діючий консорціум чи створити власний? Які переваги отримає конкретно Ваша організація від участі в проекті та які прості кроки потрібно здійснити, щоб бути успішним? Відповіді на ці та багато інших питань можна було отримати в Ужгороді, – йдеться у повідомленні Ужгородського прес-клубу.
Крім конкурсів за пріоритетом "Здоров’я" та "Харчова безпека", були представлені інші тематики: "Інклюзивні, інноваційні та мислячі суспільства", що включають освітні проекти, пов’язані з культурною спадщиною, розвитком демократичного суспільства та конкурси за Діями Марії Склодовської-Кюрі, що сприяють розвитку навичок, навчання та кар’єри молодих науковців, в рамках якого можна отримати як індивідуальні стипендії, так і можливість бути залученими до співпраці з Європейською спільнотою."Вкрай актуальною залишається проблема налагодження співпраці між представниками науки, бізнесу та влади, як необхідного компоненту успішного кожного регіону. Проекти, що відповідають таким критеріям, будуть підтримуватись в першу чергу, – розповіла керівник Національного контактного пункту РП ЄС з досліджень та інновацій "Горизонт 2020" при УжНУ Таісія Симочко. – Основний наголос ЄС робить не тільки на інновації, а на їх практичне втілення у життя, тому проекти від підприємств також особливо важливі, як і від науковців".
РекламаУчасть у прес-конференції взяли і керівники національних контактних пунктів з інших областей України Галина Лазько та Ольга Кот, які розповіли про успішний досвід вже виграних проектів в Україні.
Ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка наголосив: "Я дуже радий, що в УжНУ успішно працює Національний контактний пункт програми "Горизонт 2020". Участь України у цій програмі розширила доступ наших вчених до інноваційних досліджень, про що свідчать і успішні приклади українських вчених. Безумовно, присутня велика конкурентність, а отже шанси виграти є у великих колективів, створених завдяки тісній співпраці вчених різних країн".
РекламаПроректор УжНУ, професор Мирослова Лендьел додала: "Треба починати працювати. Досі був певний період адаптації до цієї програми, вивчення її пріоритетів, напрямів, а зараз переходимо до деталей практичного етапу – як подавати заявки і об’єднувати вчених нашого університету та партнерських закладів".