Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На Ужгородщині відкрили першу сільську майстерню з виготовлення сонячних колекторів

На Ужгородщині відкрили першу сільську майстерню з виготовлення сонячних колекторів

На Ужгородщині відкрили першу сільську майстерню з виготовлення сонячних колекторів

У Часлівцях, що на Ужгородщині, урочисто презентували першу на Закарпатті і в Україні сільську майстерню з виготовлення сонячних колекторів та запустили перший сонячний мобільний колектор, виготовлений у майстерні. Відкриття такої майстерні – спільний проект Асоціації студентів-економістів Закарпаття, Часлівецької сільської ради та Агентства підтримки регіонального розвитку Кошице (Словаччина).

ВІДЕО ДНЯ

У Часлівцях мешканці можуть самі сконструювати сонячний колектор, прийшовши до майстерні та отримавши консультацію спеціалістів. Вже зроблено 18 таких колекторів, які встановлять на адмінустановах та освітніх закладах. Детальніше про незвичайну ініціативу розказала Леся Носенко, координатор проекту "САНРАЙЗ - Стале використання природних ресурсів малими підприємствами". "Мета проекту – активізувати людей, широку громадськість, бізнес на використання та впровадження альтернативної енергії. Наш проект тривав три роки і у грудні дійшов до завершальної стадії. 16 грудня ми відкрили майстерню з виготовлення сонячних колекторів у с. Часлівці. До її запуску ми реконструювали клуб, закупили необхідне обладнання та проводили і проводимо практичні тренінги з виготовлення сонячних колекторів. Запрошуємо учасників познайомитися і спробувати виготовляти власноруч сонячні колектори", – розповіла Леся Носенко.

Ярослав Пацарнюк, енергоаудитор допомагав підібрати ту технологію, по якій можна було у сільській місцевості виготовляти сонячні колектори. "Кінцева мета проекту – створити майстерню з виготовлення сонячних колекторів на селі. Ми це здійснили. Часлівці розташовані у таких широтах, де сонячною енергією можна забезпечити потреби в теплі та електриці. Сам технологію ми спростили до такого рівня, щоб її можна було застосовувати у сільських умовах, закупили дороге обладнання. Але, якщо сонячний колектор на заводі проходить випробування, то нам теж треба було мати пристрій для випробування якості сонячних колекторів. Ми розробили установку, яка дає можливість перевіряти ККД сонячного колектора. Маючи майстерню та установку можна виготовляти сонячні колектори у селі. Якщо у день на 1 м.кв. припадає 7 кВт сонячної інсталяції, то власних колектора може мати 3 кВт корисної енергії теплової на день", – каже Ярослав Пацарнюк.

Реклама

"Популяризація даного проекту має бути у рамках держави, – переконаний Ярослав Пацарнюк. – Мати таку майстерню у селі (або кілька сіл можуть об’єднуватися і створювати таку майстерню), де люди самі можуть робити з власних матеріалів сонячні колектори, дуже важливо". Офіційна ціна сонячного колектора в Україні – від 400 у.о. Виготовляючи його самостійно, можна витратити власні кошти тільки на матеріал. У такому разі вартість колектора становитиме від 50 у.о. і вище, якщо знайти необхідні матеріали у себе на господарстві (бляху, труби і т.д.). "У 200 у.о. можна вкластися, якщо закуповувати матеріали у будівельних магазинах", – каже експерт.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно