Україна та Румунія обговорили питання розвитку транскордонного туризму
Минулого тижня в спалеоцентрі смт. Солотвино відбувся круглий стіл на тему: «Встановлення кластер-відносин в транскордонному туризмі між Румунією та Україною».
ВІДЕО ДНЯУчасть у заході взяли представники влади, туристичної галузі, громадських організацій, культурних товариств Тячівського, Рахівського та Хустського районів, а також бізнесових кіл Румунії й України, – повідомляє прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
Зокрема українську сторону представили: в.о заступника голови Тячівської райдержадміністрації Василь Калинич, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА Рената Мойше, начальник управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Денис Ман та ін.
РекламаЗ сусідньої Румунії на захід прихали делегації з таких населених пунктів як Сучави, Ціпле, Сігет повіту Мараморош, які працюють у галузі транскордонного туризму.
Про перспективи розвитку туристичної галузі Закарпаття, яка на переконання керівництва області, може врятувати економіку краю, коротко розповів Денис Ман. З його слів на сьогодні важливим є розширення мережі туристичної інфраструктури регіону та популяризація його потенціалу з метою пошуку ефективних європейських партнерів для розробки проектів та грантів.
РекламаВітаючи присутніх учасників круглого столу, в.о заступника голови Тячівської райдержадміністрації Василь Калинич наголосив, що дана тема є надзвичайно цікавою і для Тячівщини, оскільки район межує з Румунією та має чималий рекраційний потенціал. А тому місцева влада сприятиме в реалізації нових ідей, спрямованих на подальший розвиток транскордонного співробітництва та туризму.
Як зазначила Генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован, яка виступила головним організатором даного заходу, нині надзвичайно актуально брати участь в тих грантових проектах, які фінансуються Євросоюзом. Саме тому потрібно розширювати туристичні маршрути, щоб їх можливо приєднати до транскордонної співпраці, і таким чином отримати європейські кошти для розвитку туризму у прикордонній зоні.
Відтак учасники зустрічі, закордонні гості мали змогу поділитися досвідом роботи з найбільш цікавих і вдалих проектів. А також обговорити актуальні проблеми щодо ефективного партнерства обидвох сторін.
РекламаУ підсумку, було досягнуто попередні домовленості для розробки спільних проектів на перспективу. А також об’єднання зусиль влади і суб’єктів туризму прикордонних регіонів Закарпаття та Марамурешу з метою популяризації їх рекраційних можливостей.