Бійка на Драгобраті: версія "Правого сектору"

Життя  21 січня 2016 року, 08:25 763

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція стосовно ситуації із справою бійців Правого сектору, т.зв. «Драгобрат». Із журналістами зустрілися Роман Бухтояров, адвокат затриманих представників ДУК ПС, Тарас Хаммер, командир 2-ої резервної сотні ДУК ПС і Тарас Деяк, керівник ГО» Карпатська Січ».

Адвокат та представники НВР ПС розказали про всі обставини справи «Драгобрат», прокоментували деталі, пов’язані із веденням слідства та судових засідань. А також проаналізували відеозаписи, оприлюдненні правоохоронцями.

Роман Бухтояров, адвокат зауважив, що подія спричинила дуже багато чуток та спекуляцій. «Хлопці приїхали відпочивати на Різдво до одного з наших побратимів. Приїхали на Драгобрат, оселилися у сусідньому (до «Хата Магната») готелі, – розповів адвокат хронологію подій. – Хлопці зайшли поїсти. Все, що далі відбулося: їх спровокували на конфлікт. Охоронець (готелю «Хата магната») наніс перший удар (це визнає і поліція). Далі хлопців побили, дві години тримали на снігу. Поліція вважає, що били місцеві мешканці. Один із свідків події стверджує, що бачив, як під’їхав джип, з нього вийшли люди. Зважаючи, що ці люди приїхали оперативно, ми дійшли цього висновку, що ці вони проживають там і були пов’язані безпосередньо з власниками «Хати магната».

За словами адвоката, люди, які били бійців ПС дотепер слідством не встановлені і не фігурують у справах. Роман Бухтояров також зауважив, що його підзахисних не було визнано потерпілими, оскільки в суді зазначалося, що хлопці не писали відповідних заяв. «Станом на сьогодні було написано 5 заяв про вчинення злочину, отримано витяг про внесення відомостей уже по факту, що невідомими громадянами були завдані тілесні ушкодження (на цей момент суд визнав усіх затриманих потерпілими), – зазначив Роман Бухтояров. Крім того, стверджує адвокат, була інформація від голови Закарпатської ОДА Г.Москаля про готові балістичні експертизи, яких насправді немає.

«Поліція виклала відео, яке, чітко видно, є змонтованим, – зазначив Тарас Хаммер, – Камер є набагато більше, аніж ті ракурси, які оприлюднені.  Інформацію виставляють однобоко, щоб збурити суспільство, викривити інформацію, показати, які хлопці погані». На думку Тараса Хаммера, такі відеозаписи не можуть служити доказом. Повного відео поки що ні адвокату, і іншим представникам затриманих не дають. «Щодо інформації про вилученою на місці події зброю, то у протоколі зазначено: зброю знайшла працівниця «Хати магната» та передала поліції. Тут теж спекуляції. Москаль каже, що балістична експертиза вже готова, у всіх ефірах поліція теж це каже. Але це не відповідає дійсності. Той самий фейк, що і багато інших», – вважає Тарас Хаммер.

Роман Бухтояров наголосив, що тільки вчора вперше йому дозволили зустрітися із його підзахисними. 10 днів до них нікого не пускали. Сьогодні вперше побачила свого чоловіка вагітна дружина Антона Окорокова. «Антон Окороков почувається дуже зле, не може сконцентруватися. Йому необхідна госпіталізація. Щодо інших хлопців, то будуть побачення з близькими родичами. Але  майже у кожного погіршення здоров’я. Хлопцям треба госпіталізація і їх треба вилікуватися від тих побоїв», – додав адвокат. Представники ПС також підозрюють, що справу відклали (в Апеляційному суді) з розрахунку на те, що у  хлопців зійдуть сліди побоїв. Натомість в одного з бійців ускладнення з раною на нозі, ще один у важкому стані. Також у хлопців є кульові поранення з вогнепальної зброї.

Щодо другої сторони, яка фігурувала у конфлікті, то її, за словами адвоката, взагалі в реальності немає. «Тільки паперові допити і більше немає нічого, - каже адвокат. - Ми готові були до того, щоб їх опитали в суді під час розгляду санкцій, щоб слідство надали документи із зафіксованими побоями. Нічого такого не відбулося. Є ніби потерпілі, але від нас їх ховають. Кажуть про якихось свідків, але ніякої конкретики. Єдине, що домоглися, внести відомості за фактом побиття хлопців».

Адвокат бійців Роман Бухтояров також має намір судитися з головою Закарпатської ОДА Г.Москалем за розголошення даних слідства. Зокрема це стосується висунення обвинувачень хлопцям та оприлюднення цього факту на офіційній сторінці голови ОДА, оголошення підозри у справах у Львові та Івано-Франківську. "Він ще до оголошення підозри знав, що цим особам буде оголошена підозра", – переконаний адвокат і заявляє, що доведе це прінтскрінами із офіційного сайту Г.Москаля. 

Тарас Хаммер переконаний, що над бійцями ПС відбувається не суд, а замовне судилище: «Хтось хоче, щоб вони повністю занепали духом. Вважаю, що це є заказуха з Банкової, щоб знищити наш рух та національно-визвольний рух загалом. Зокрема, Хорват керував блокадою Криму, реально було перейдено дорогу дуже серйозним людям. Постійно відкриваються кримінальні справи щодо наших побратимів, вишукуються приводи».

«Стеження йде постійно за усіма, використовується будь-який конфлікт, – додав Тарас Деяк. – Справу з побутової переводять у політичну. Влада веде таким чином боротьбу із патріотами та націоналістами, а широкий загал налаштовують проти нашого руху». 

Наразі, як стало відомо, суд офіційно визнав затриманих потерпілими. У п’ятницю о 10.30 відбудеться розгляд справи в Апеляційному суді Закарпатської області.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0