Депутати Ужгородської міськради відвідали місцеві ПТУ

Життя  26 січня 2016 року, 21:48 1409 ФОТО

Сьогодні, 26 січня, ужгородські депутати провели спільне виїзне засідання двох депутатських комісій: з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, оподаткування і питань освіти, культури, охорони здоров’я, спорту та соціального захисту населення, і навідалися в Ужгородське вище комерційне училище Київського національного торговельно-економічного університу, Державний навчальний заклад "Ужгородський центр професійно-технічної освіти" та Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування.

Як прокоментував голова бюджетної комісії Василь Гомонай, депутати хотіли з’ясувати, який стан справ у ПТУ, розібратися, фахівців яких спеціальностей готують заклади, наскільки ці сеціалісти затребувані на ринку праці, які є проблеми, яка питома вага студентів з Ужгорода тощо, – йдеться у повідомленні Ужгородської міської ради.

"Із того, що ми побачили: матеріально-технічна база у двох закладах далеко не в ідеальному стані, потрібні значні кошти для того, щоб привести її у належний стан. При цьому маємо юридичну колізію: ці заклади підпорядковуються департаменту освіти і науки облдержадміністрації, а не управлінню освіти Ужгородської міської ради.

Щодо студентів-ужгородців, то виявилося, що їх не так багато – від 18% до 43% із загальної кількості. Є сподівання, що все-таки питання фінансування цих закладів буде вирішено на державному рівні, бо це великий тягар на місцеві бюджети, у тому числі й бюджет Ужгорода. У нашому місті йдеться орієнтовно про 26 мільйонів гривень", – сказав Василь Гомонай.

Голова освітянської комісії Олена Камінська зазначила, що рішення про відміну державного фінансування професійно-технічних училищ стало повною несподіванкою. "На перший квартал ми кошти знайшли і частиково таким чином вирішили проблему. Однак зараз стоїть питання про те, що міський бюджет десь повинен знайти загалом 26 мільйонів гривень, щоб ПТУ змогли працювати. Без сумніву, потрібно знайти можливості для фінансування цих закладів, але потрібно розуміти, що кошти треба буде брати з програм розвитку міста.

Завдяки нинішньому виїзному засіданню ми не тільки побачили, як і в яких умовах працюють ПТУ, а й переконалися, що маємо такі профтехучилища, якими можемо пишатися".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0