У Хусті наймолодшою мамою минулоріч стала 14-річна дівчина, найстаршою – 46-річна

Життя  9 лютого 2016 року, 16:37 Марина Алдон 631

Економічні негаразди суттєво вплинули на народжуваність як у межах держави, так і в нашому краї. Наразі жінки не завжди наважуються на другу, а тим більше – третю дитину.

Зокрема, протягом минулого року народилося 1684 немовлят (426 – у родинах хустян і 1258 – у сім’ях мешканців району). Це – трохи більше, ніж позаторік, коли Хустщина «збагатилась» 1481 немовлятком, але менше, ніж у 2013 році, коли з’явилося на світ 1886 малюків.

Крім того, що цікаво, показники смертності за 2015 рік майже такі ж, як і народжуваності і становлять 1540 осіб (374 – Хуст, 1166 – район).

– Вік матерів останнім часом дивує. Скажімо, вже два роки поспіль малята народжуються у 14-річних дівчат. Переважно вони з ромських родин, однак все одно їхній вік для того, аби приводити у світ наступників, можна вважати надто юним, – розповідає начальник відділу РАЦСу Хустського райвідділу юстиції Оксана Росоха.

Що ж стосується інших «материнських крайнощів», то торік народжували як 45, так і 46-річні краянки. Між іншим, у 2014 році найстаршою мамою була 43-річна мешканка міста над Тисою. Слід зазначити, що на Хустщині більшає кількість і багатодітних родин, у який народжується більше п’яти немовлят. Приміром, у 2015 році одна з сімей зареєструвала дев’ятого малюка.

Що ж стосується імен, то наразі користуються попитом звичні для нашої місцевості Олександри, Марії, Наталії, Василі, Марки, Софії, Анастасії, Вероніки, Максими, Юрії та Івани. Однак все більшої популярності знову набувають екзотичні дитячі ймення. Батьки нерідко нарікають своїх чад на честь літературних героїв та персонажів турецьких серіалів. Так, торік у Хусті новонароджених називали і Султанами, і Міхрімах, і Сулейманами, і Дженіфер, і Маратами, і Онобелло, і Джульєттами, і Роксоланами. Звичайно, такий вибір дорослих не завжди подобається дітям, тож коли вони виростають, нерідко змінюють паспортні дані. Так у минулому році нові імена обрали для себе 110 краян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0