Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Медики Ужгорода обговорили із мером міста проблеми в охороні здоров’я

Медики Ужгорода обговорили із мером міста проблеми в охороні здоров’я

Медики Ужгорода обговорили із мером міста проблеми в охороні здоров’я

Медики Ужгорода сьогодні на колегії обговорили показники і тенденції роботи охорони здоров’я міста протягом 2015 року.

ВІДЕО ДНЯ

Міський голова Богдан Андріїв, звертаючись до лікарів, відзначив, що міська влада буде намагатися зробити все можливе, щоб продовжити ремонти в закладах і допомогти з додатковими коштами на ліки, зокрема, за підсумками надходжень до міського бюджету за перший квартал цього року переконуватимуть депутатів прийняти рішення виділити гроші на медикаменти і харчування пацієнтів, – йдеться у повідомленні Ужгородської міськради.

Богдан Євстафійович щиро подякував медикам, які при складній ситуації і в державі загалом, і в галузі охорони здоров’я зокрема рятують людей, лікують не лише ужгородців, а часто й найскладніших хворих із усієї області. При цьому звернувся з проханням: "Попри стан фінансування медицини з державного бюджету та безгрошів’я, як би вам не було складно, прошу завжди насамперед співпереживати людям, уважно ставитися до їхніх проблем і допомагати. Особливої уваги нині потребують учасники АТО, ветерани, інваліди, малозабезпечені громадяни".

Реклама

Керівник департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної адміністрації Володимир Маркович наголосив, що показники за підсумками минулого року вже не змінити, але треба грунтовно проаналізувати, щоб зробити висновки і діяти. Відзначив, що в Ужгороді працюють кращі лікарі області, науковці, найбільша мережа аптечних закладів, найкраща діагностична база, однак дуже багато ужгородців лікуються в закладах третього рівня допомоги – обласній лікарні, профільних диспансерах.

Серед проблем назвав те, що показники післяопераційної летальності і ускладнень, смертності новонароджених погіршує надання в міських лікарнях допомоги найскладнішим хворим із усіх районів; високу питому вагу викликів "швидкої" до хронічних хворих, низьке використання формату денного стаціонару, недостатність коштів на ліки і харчування пацієнтів. Керівник обласної медицини попросив звернути увагу на ефективність використання наявних бюджетних коштів, можливості залучення страхових компаній, оптимізацію структур і відділень, налагодження більш тісного взаємозв’язку між ними, оптимізацію за баченням на місці, а не коли вже даватимуть вказівки з міністерства.

Реклама

Головний лікар центральної міської клінічної лікарні Іван Курах зауважив, що через безгрошів’я навіть ужгородці звертаються, здебільшого, коли вже хвороба у найбільш запущеній стадії. У місті вкрай потрібно вирішити проблему створення хоспісу, не вистачає грошей на комунальні послуги лікарень і особливо на ліки. При цьому Курах відзначив, що в міському пологовому будинку напрацювали унікальний досвід лапараскопічних гінекологічних операцій, чого немає більше ніде по області і подякував міській владі за допомогу з оновленням матеріальної бази, закупівлею обладнання та забезпечення можливості відокремлено надавати допомогу тим, хто потребує не лікування, а лише позбавлення від наслідків вживання алкоголю.
Начальник міського управління охорони здоров’я Василь Решетар озвучив основні показники роботи галузі та зауважив, що незважаючи те, що потреби галузі були забезпечено на мінімальному рівні, медики міста надавали медичну допомогу вчасно та кваліфіковано. Проблемні моменти у роботі закладів озвучили й керівники лікарень, пологового відділення і первинної ланки.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно