В Угорщині підписано Програму розвитку співробітництва між Закарпаттям та областю Боршод-Абауй-Земплен на 2016-2017 роки

Життя  29 лютого 2016 року, 10:39 597

Днями у м.Мішкольц (Угорщина) в офіційній обстановці підписано Програму розвитку співробітництва між Закарпатською та Боршод-Абауй-Земплен областями на 2016-2017 роки.

З дводенним візитом до найбільш густонаселеного краю Угорщини – Боршод-Абауй-Земплен прибула делегація керівництва Закарпатської облради, аби обговорити подальшу співпрацю у рамках міжнародного співробітництва територіальних органів місцевого самоврядування в басейні річки Тиса, а також об’єднати зусилля з охорони навколишнього середовища та управління цим водним басейном, – стверджує прес-служба Закарпатської облради.

Угорську сторону представляли: голова області Боршод-Абауй-Земплен Терек Дежев, його заступниця Банне др.Гал Болгарка, керівники фракцій від партій ФІДЕС-УГС, УСП та Йоббік. З української сторони: голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, його перший заступник – Йосип Борто, депутат облради Пейтер Чаба, заступник директора Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА, радник голови облради Юдіта Євчак та інші.

Керівник угорської області насамперед привітав Михайла Рівіса з обранням його на посаду голови Закарпатської облради. Та запевнив у подальшій підтримці двосторонньої міжрегіональної співпраці, спрямовану на розвиток транскордонних зв’язків, поліпшення інвестиційного клімату. Угорські партнери зацікавлені у створенні збалансованого транскордонного екорегіону "ТИСА" для реалізації конкретних економічних, транспортних, екологічних, водогосподарських та інфраструктурних проектів.

Михайло Рівіс від імені всього депутатського корпусу щиро подякував за допомогу Угорщини, яка надається Україні та Закарпаттю, особливо у теперішній складний період, а також за підтримку територіальної цілісності нашої держави та її прагнення до асоціації з Євросоюзом.

– Незалежно від наших політичних уподобань, наші відносини мають бути добросусідськими, – мовив Михайло Рівіс та продовжив приказкою: – Адже близький сусід кращий від далекого брата.

Присутній на перемовинах керівник фракції від УСП Лукач Ондраш зазначив, що при прийнятті важливих програм для соціального розвитку регіону, всі фракції, незалежно від їх політичних уподобань та пріоритетів, завжди голосують одностайно і на користь співвітчизників.

– Сподіваюсь, що наші сусіди – закарпатські депутати також в такий спосіб допомагають краянам вирішувати нагальні проблемні питання та покращувати їх добробут, – звернувся Ондраш Лукач до закарпатських гостей.

А керівник фракції від партії "Йоббік" Міклош Арпад, щиро привітавши закарпатську делегацію, розповів, що в їх крайовому парламенті не має різкого протистояння між партіями. Більше того, Програма розвитку співробітництва між Закарпаттям та Боршод-Абауй-Земплен на 2016-2017 роки була схвалена усіма партіями одноголосно. Він наголосив на тісній співпраці всіх народів тих країн, які живуть у Дунайському басейні, адже їх поєднує не лише кількастолітня історія, а й сьогоднішня екологія, зокрема, забруднення навколишнього середовища.

– Тиса проходить через наші території, тому всі проблеми потрібно вирішувати спільно, – вважає керівник угорських правих.

Насамкінець у сесійному залі загальних зборів офіційно перед представниками мас-медіа урочисто підписано Програму співробітництва на 2016-2017 роки. Відтак обидві сторони домовилися створити консультативний комітет, який координуватиме транскордонну співпрацю між двома регіонами, брати спільну участь у програмах Європейського Союзу, сприяти активізації інвестиційного співробітництва, участі організацій як державних, так і громадських у різних заходах, які відбуватимуться на території цих областей: у міжнародних виставках, фестивалях, форумах, ділових зустрічах у сфері економіки, торгівлі, охорони здоров’я, культури, екології, туризму тощо. Також - ефективно використовувати можливості туристично-рекреаційного потенціалу обох регіонів, стимулювати встановлення побратимських відносин між містами і селами, поглибити культурно-гуманітарне співробітництво, зокрема у сферах освіти, науки, медицини, культури, релігії, музейної та архівної справи тощо.

Як зазначили Михайло Рівіс та Дежев Терек, вони сприятимуть всебічному забезпеченню прав угорської національної меншини у Закарпатській області та української національної меншини в області Боршод-Абауй-Земплен.

Нагадаємо, що Закарпаття також налагодило співпрацю з найбільшим регіоном Угорщини – Бач-Кішкун.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0