Японія допоможе покращити санітарні умови у дитсадках Ужгорода

Життя  21 березня 2016 року, 08:20 618

У місті Ужгороді мережа із 30 дошкільних навчальних закладів забезпечує освітніми послугами понад 5573 дошкільнят. Ця кількість дітей одночасно повинна забезпечуватись чотириразовим харчуванням упродовж їх перебування у закладі.

Обладнання кухонь усієї мережі морально застаріле (в середньому 70-80-ті роки), здебільшого виходить з ладу та потребує дорого ремонту. На жаль, упродовж останніх 25 років для модернізації робочих зон та обладнання кухонь із бюджету міста кошти не виділялися. Несправність або відсутність обладнання вирішується, як правило, заміщенням техніки персоналом кухонь. Або ж за рахунок батьків придбавалась побутова техніка, яка не спроможна задовольнити потреби закладів у повному обсязі. У той же час витрати на оплату енергоносіїв складають другу за обсягами (після заробітної плати) статтю витрат закладів. Тому з року в рік на розвиток мережі залишались крихти. То й годі було мріяти про нове обладнання.

В жовтні 2014 року за наслідками громадського моніторингу доступності для дітей мережі дошкільних закладів разом з управлінням освіти Ужгородської міської ради було подано заявку до уряду Японії на отримання міжнародної технічної допомоги, розповідає керівник проекту Микола Яцков. За участі посадовців посольства Японії було узгоджено технічні аспекти обладнання, проведена тендерна оцінка цінових пропозицій та вибірковий моніторинг кухонь дитсадочків у серпні 2015 року. 

15 березня 2016 року за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні Шігекі СУМІ відбулася урочиста церемонія підписання грантової угоди «Проект покращення санітарних умов у дитсадках міста Ужгород».

За словами начальника управління освіти Оксани Бабунич, надана допомога на суму 1,4 млн. грн. повністю забезпечить потреби 26 із 30 дитсадочків у професійному кухонному обладнанні, а саме мясорубок, електроплит, жарових шаф, електричних сковорідок, котлів на 60-100 літрів, морозильних камер, холодильників тощо. Очікується, що за 30-45 днів відбудеться поставка 86 одиниць кухонного обладнання.

Решта дошкільних закладів, які не потрапили у вибірку, матимуть можливість отримати необхідне обладнання у рамках Програми матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів на 2016-2020 роки.

В будь-якому випадку, цей проект демонструє унікальні можливості, які органи місцевого самоврядування та громада можуть отримати від співпраці між собою. Тільки разом, ми спроможні долати труднощі та вирішувати складні проблеми. 

Довідка: проект «Покращення санітарних умов у дитсадках міста Ужгород» виконується Карпатським агентством прав людини «Вестед» за партнерської участі управління освіти Ужгородської міської ради.

Проект буде реалізовано в рамках Програми безвідплатної допомоги по проектах людської безпеки “КУСАНОНЕ”, яка спрямована на підтримку проектів, представлених неурядовими організаціями та іншими неприбутковими установами.

Ця грантова допомога є доказом зусиль докладених Японією з метою забезпечення людської безпеки – пріоритетного напрямку японської політики щодо міжнародного співробітництва – та поглиблення міжнародної співпраці, що стає все більш важливою.

З 2002 і дотепер в Україні в рамках Програми «КУСАНОНЕ» реалізовано дев’яносто сім проектів,  на загальну суму близько 7,1 мільйони доларів США. Ці гранти є частиною Японської Офіційної Допомоги Розвитку для України.

Загалом, з березня 2014 року Японія надала Україні фінансову підтримку для стабілізації та стимулювання реформ в Україні на загальну суму 1,85 млрд. дол. США.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0