Іршавчани готуються до проведення фестивалю писанкарства
Вчора в міськвиконкомі говорили про проведення четвертого фестивалю з писанкарства. На робочій нараді при міському голові були директор Іршавського РБДТ Йолана Мельник, її заступник – Віра Глушко, директор станції юних техніків Василь Бойко, провідний методист РБК Любов Філеш.
ВІДЕО ДНЯНагадаємо, що міськрада спільно із будинком дитячої творчості чотири роки поспіль проводять фестиваль з писанкарства «Котися, писанко, по рідному краю». Участь у фесті беруть вихованці гуртків, що функціонують при установі. Щороку результатом роботи стає прекрасне Великоднє дерево, на якому красуються більше сотні писанок виконаних у різних техніках. Паралельно у Іршавському районному будинку культури відбуватиметься аналогічне дійство, – констатує Іршавська міська рада.
Торік заходи відбувалися в один день і завершилися спільною виставкою-продажем на центральній площі.
Рекламаідтак, спільним рішенням у цьому році стала пропозиція мера об’єднати зусилля заради популяризації кращих традицій писанкарства нашого краю, розкриття та демонстрації талантів підростаючого покоління.
Тому було прийнято рішення про організацію масштабного фестивалю під назвою «Писанка рідної Іршавщини», який об’єднає майже дві сотні учасників.
РекламаПоки що не має остаточної дати проведення заходу, але традиційно, фест відбудеться у останній тиждень Великого посту. Вихованці дитячих шкіл мистецтв району працюватимуть на базі РБК, де окрім індивідуальних робіт, повинні виконати частину розпису на великій писанці, яку виготовив у цьому році художній керівник Іршавського РБК Іван Котубей.
Вихованці гуртків будинку творчості та станції юних техніків будуть фестивалити у адмінбудівлі РБДТ.
Врешті, останнім акордом цього заходу стане знову ж таки виставка-продаж на центральній площі Іршави та майстер-клас від кращих майстрів та їх вихованців.
Організатори планують показати містянам та гостям райцентру більше двохсот великодніх яєць. Дві великодні дерева та найбільші писанки району, яких цьогоріч буде аж дві.
Одна виготовлена з ініціативи міськради у 2014 році, над розписом якої вже починають працювати викладачі станції юних техніків. Інша – авторства Івана Котубея, як вище відзначено, розфарбувати її вирішили спільно вісім дитячих шкіл мистецтв району.