Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатцям стане важче поїхати на сезонні заробітки у Польщу

Закарпатцям стане важче поїхати на сезонні заробітки у Польщу

Закарпатцям стане важче поїхати на сезонні заробітки у Польщу

Євросоюз впроваджує у життя нові правила працевлаштування сезонних працівників з-за кордону. За півроку набудуть чинності суворіші правила працевлаштування закордонних сезонних працівників, на яких наполіг Європейський Союз. Вони суттєво обмежать фермерам можливість тимчасового працевлаштування іноземців з-за меж спільноти, здебільшого з України.

ВІДЕО ДНЯ

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на видання «Gazeta Polska Codziennie».

На даний час спрощена процедура офіційного працевлаштування дозволяє громадянинові однієї із шести держав: Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України, працювати у Польщі без дозволу на працю в строк, що не перевищує шість місяців упродовж наступних дванадцяти місяців, без необхідності одержання дозволу на працевлаштування. Головна умова – це одержання безкоштовно зареєстрованої працедавцем у повітовому управлінні праці заяви про намір доручення роботи іноземцеві (пол. Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Реклама

Таку форму тимчасового працевлаштування іноземців масово використовують польські фермери, котрі займаються трудомістким вирощуванням полуниці, чорниці, яблук та інших фруктів.

Після 30 вересня 2016 року, згідно із розпорядженням ЄС від лютого 2014 року, замість системи видачі заяв про намір доручити роботу іноземцеві, будуть введені нові адміністративні процедури, що на практиці означає необхідність одержання дозволу на працю. Таких дозволів упродовж усього 2015 року було видано 69 тис., що становить 9% від усіх зареєстрованих заяв.

Реклама

За даними Міністерства родини, праці та соціальної політки Польщі, в 2015 році відбулося стрімке зростання кількості зареєстрованих заяв про намір доручення виконання праці іноземцеві. Таких документів було аж 782 тис., або у понад двічі більше, ніж в 2014 році. З них 97,5% становили ті, що були видані українцям.

Можливі перешкоди можуть з’явитися вже у 2017 році, адже саме тоді у силу увійдуть зміни до процедур. Однак нові адміністративні процедури можна буде організувати так, аби вони не ускладнювали підприємцям процес працевлаштування іноземців. Наприклад вони можуть заздалегідь подавати дані про необхідну їм кількість сезонних працівників. 

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно